Zaměřte se na sebe! Zaručená cesta k úspěchu

Stres, plný diář, neustále zvonící mobilní telefon a nepřečtené pracovní maily. Klasický popis moderního pracovního tempa. Občas na sebe tento tlak můžeme cítit a je třeba umět vydechnout i v průběhu pracovního týdne. Umět zastavit se a zaměřit se na sebe vám pomůže k úspěchu!

Respektujte svoje limity

První radou, která se skrývá za úspěchem, je poznání hranic. Díky tomuto, na první pohled zbytečnému kroku, si vytvoříme respekt a upřímnost samy k sobě. Tento krok je k nezaplacení. Člověk musí mít respekt ke svému okolí, hlavně i sám k sobě. Tím se nám vyjasní spoustu věcí, jen člověk, který zná své limity, se může zlepšovat a mířit výš!

Vděčnost za to, že jsme

Za úspěchem také stojí vděčnost. Když se večer na minutku zastavíte a odpovíte si na otázku, za co můžu dnes být vděčný. Možná váš překvapí, jaké věci vás napadnou. I malý krok k vyjasnění si toho, že ne všechny věci jsou samozřejmé, nám můžeme pomoci k vytvoření pozitivního prostoru. To jak vnímáme sebe a svět okolo nás, je klíč ke kvalitnímu životu, který nás posouvá dál a dál.

Meditace

Neděste se! Nemusíte mít za sebou kurz úspěšné meditace v mnichovském klášteře. Stačí si jednoduše sednout někde v klidu. Třeba na 15 minut, je to jen na vás, kolik vám bude vyhovovat. Nalézt rovnováhu v technologiích přeplněným světem a odložit na těch pár minut mobil bude očista pro hlavu, jako stvořená.  Posaďte se do příjemné polohy, nadechněte se zhluboka. Snažte si odstřihnout hlavu od myšlenek. Jen relaxujte.

Stanovte si denní plán

Někomu, při slovu plán, může skočit mráz po zádech. Nebojte se. Celý den bude úspěšnější, pokud se od rána připravíte na důležité věci, které je třeba zdolat. Nemusíte mít rozplánovaný den minutu po minutě, stačí pár záchytných bodů. Díky tomu budete vědět, s čím je třeba se ještě poprat, nebo naopak, za co se můžete pochválit, že už jste zvládli.

Věřte sami sobě!

Člověk má od přírody danou vnitřní moudrost. Neignorujte ji. Naučte se poslouchat signály těla. Budete jistě fascinováni tím, jaký neuvěřitelný stroj tělo je. Nechvátejte a nehoňte se. Vydechněte. Sebepoznání přináší úsměv na tváři a jen vyrovnaní lidé, můžou inspirovat sebe a své okolí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu