Vztek? Vybijte ho ze sebe!

Přidat na Seznam.cz

Zase je to tady – zrychlený tep, zrychlený dech, nakrčené čelo a semknuté rty – jde na vás vztek! Nenechte se jím zastrašit a přepadnout, pokud mu podlehnete, většinou uděláte či řeknete něco, co vás bude později mrzet, ale už se to nikdy nedá vzít zpátky. Slova již byla vyřčena a skutky provedeny. Není kolikrát lepší situaci vyřešit s klidem? Já vím, rádi byste si zachovali chladnou hlavu, ale ten vztek je o tolik silnější než vy!


Naučte se s vlastním vztekem bojovat

Je třeba, abyste se zbavila nahromaděné negativní energie, která se postupně, ale jistě mění ve vztek a vy se potom stáváte bezradná. Ale jaké jsou možnosti vybití se?

Anketa: Jak se nejraději zbavujete vzteku?
Celkem hlasů: 150

Hudba

Pokud jste hudebně založeni, vytáhněte svůj hudební nástroj a hrajte – hrajte a hrajte, dokud se nebudete cítit uvolněněji a budete mít čas a schopnost řešit věci s klidem. Nebo si něco zazpívejte. Pusťte si třeba karaoke na internetu a dejte se do zpívání. Mnoho lidí se tak dokáže uklidnit.

Boxování

Pořiďte si domů boxovací pytel – neodvedete si představit, jak je uklidňující, když si nasadíte rukavice a vybijete svou energii boxováním. Spousta negativní energie se uvolní a vypustíte ji ze sebe pryč.

Běhání

Vyběhněte vennasaďte si na nohy tenisky a prostě utíkejte, kam až se vám bude chtít, přitom si můžete třeba i zanadávat na všechno, co vás v daném momentě trápí nebo co se vám nepovedlo. Utíkejte a nadávejte – a najednou zjistíte, že jste vcelku daleko od domova, ale že už se cítíte o moc lépe. A o tom to je.

Procházka

Cestu zpátky můžete věnovat příjemné procházce, která vám může navodit pozitivní energii, jelikož čerstvý vzduch v plicích a v hlavě dokáže udělat divy s řídícím centrem vašeho těla – s mozkem – a ten vám za odměnu navodí pocit štěstí a optimistickou náladu.

Tak co, už je vám lépe? Stačí se vztekem trochu zabojovat a postupem času už to půjde samo, ani nebudete vědět, že se něco stalo.

 

Autor: Martin L.
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.