Vztek? Vybijte ho ze sebe!

Zase je to tady – zrychlený tep, zrychlený dech, nakrčené čelo a semknuté rty – jde na vás vztek! Nenechte se jím zastrašit a přepadnout, pokud mu podlehnete, většinou uděláte či řeknete něco, co vás bude později mrzet, ale už se to nikdy nedá vzít zpátky. Slova již byla vyřčena a skutky provedeny. Není kolikrát lepší situaci vyřešit s klidem? Já vím, rádi byste si zachovali chladnou hlavu, ale ten vztek je o tolik silnější než vy!

Naučte se s vlastním vztekem bojovat

Je třeba, abyste se zbavila nahromaděné negativní energie, která se postupně, ale jistě mění ve vztek a vy se potom stáváte bezradná. Ale jaké jsou možnosti vybití se?

Hudba

Pokud jste hudebně založeni, vytáhněte svůj hudební nástroj a hrajte – hrajte a hrajte, dokud se nebudete cítit uvolněněji a budete mít čas a schopnost řešit věci s klidem. Nebo si něco zazpívejte. Pusťte si třeba karaoke na internetu a dejte se do zpívání. Mnoho lidí se tak dokáže uklidnit.

Boxování

Pořiďte si domů boxovací pytel – neodvedete si představit, jak je uklidňující, když si nasadíte rukavice a vybijete svou energii boxováním. Spousta negativní energie se uvolní a vypustíte ji ze sebe pryč.

Běhání

Vyběhněte vennasaďte si na nohy tenisky a prostě utíkejte, kam až se vám bude chtít, přitom si můžete třeba i zanadávat na všechno, co vás v daném momentě trápí nebo co se vám nepovedlo. Utíkejte a nadávejte – a najednou zjistíte, že jste vcelku daleko od domova, ale že už se cítíte o moc lépe. A o tom to je.

Procházka

Cestu zpátky můžete věnovat příjemné procházce, která vám může navodit pozitivní energii, jelikož čerstvý vzduch v plicích a v hlavě dokáže udělat divy s řídícím centrem vašeho těla – s mozkem – a ten vám za odměnu navodí pocit štěstí a optimistickou náladu.

Tak co, už je vám lépe? Stačí se vztekem trochu zabojovat a postupem času už to půjde samo, ani nebudete vědět, že se něco stalo.

 

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu