Vztah s mladším mužem – co vás spojí nebo naopak rozdělí?

Vztahy s mladšími muži jsou pro ženy obecně jistě velké posílení sebevědomí. Už jen tak vize, že se do nich může zakoukat mladší muž je lákavá. A začne-li ji zahrnovat komplimenty, pozorností a vším ostatním, která žena by odolala?! V poslední době je to poměrně módní záležitostí – mladší žena a starší partner a naopak, starší žena a mladší partner. Někdo to bere jen jako nezávazný vztah na přechodnou dobu, jiný si myslí, že to bude napořád. Ať už to bude jakkoliv, užít si, co je teď a tady není nikdy na škodu.

Vztahy s mladším mužem

Na začátku je vždycky všechno krásné – to bez rozdílu věku. Postupem zjišťujete, že přeci jen pan dokonalý není tak dokonalý, jak jste si mysleli. Pochopíte, že vztahy jsou o kompromisu a možnosti, jak spolu plout životem. Postupem času zjistíte, že mladší muži vidí život jinak, chtějí jiné věci, dozrávají postupně a ne vždycky se shodnou s vaším pohledem na život a vše okolo. A možná se nesetkáte s pochopením, možná to mezi vámi začne i skřípat. Co očekávat od mladšího partnera a na co se možná připravit a vědět?

Nebojí se ničeho

Mladší muži obvykle nemají nějaké zábrany nebo překážky, nemají v sobě tolik zodpovědnosti, protože se v životě museli postarat jen a pouze o sebe. Hrnou se s nadšením do všech aktivit, naplánují sjíždění na raftu, budou lézt po skalách, stráví celé tři dny na hudebním festivale, dovolenou vidí tam, kde se pořád něco děje. Tohle může být příjemné ověžení vašeho života, kde se toho zatím moc nedělo. Ovšem pozor, musí být čas a prostor také na odpočinek, jinak vás to po nějaké době začne unavovat.

Jiné priority

Priority, které v životě máte, se mohou lišit. Mladší muž je ve věku, kdy se bude chtít soustředit na kariéru, bude trávit čas v práci, snažit se zalíbit šéfům a postupovat v kariérním žebříčku nahoru, aby si zajistili lepší život, vyšší plat, zodpovědnou funkci. Vy naproti tomu zavedenou práci máte, také finanční prostředky a chcete trávit čas společně, protože víte, že je to důležité. Jeho priorita je po večerech se bavit na diskotékách a večírcích, zatímco vy dáváte přednost kinu ve dvou, večeru při svíčkách nebo jen pohodlnému válení se u televize s partnerem.

Reakce okolí vás také čeká

Rozdíl dvou až tří let není tolik patrný, na první pohled to většinou nepoznáte. Ovšem ve chvíli, kdy je partner mladší o deset a více let, pak už to okolí bude nějakým způsobem komentovat. Jeho kamarádi nemusí mít pochopení a stane se terčem nejapných vtípků, rodiče a rodina to obvykle nemusí dobře přijmout, protože co s mladým klukem, který neví, co je život. Na začátku si budou všichni myslet, že to nevydrží a možná budou mít pravdu. Pokud jste připraveni na takový vztah, pak je potřeba počítat i s reakcí okolí.

Bez minulosti

To zase až tak do důsledku neplatí, každý muž už měl nějaký ten vztah, ale mladší muži obvykle s sebou nemají takovou zátěž, komplikované vztahy, nepodařená manželství nebo třeba děti, o které se starají a musí na ně i platit alimenty. Mladší muž nemá takovou minulosti, možná i proto vás přitahuje, nemusíte nic řešit a bát se, odkud vykoukne bývalá manželka, dluhy, děti či neúnavné bývalé přítelkyně.

Autorský text.

Autor: Zuzana Žáková
Tagy: , , ,
zavřít reklamu