Vztah na dálku: Jak ho ustát a být šťastný

Mnoho lidí zastává názor, že vztahy na dálku nefungují. Komunikace často začne váznout a pár má stále méně společných témat k hovoru. U vztahů na dálku nejsou neobvyklé nevěry. I tak existují páry, které vztah na dálku úspěšně zvládly.

Negativní otázky neřešte s horkou hlavou

Nebojte se mluvit o negativních myšlenkách nebo otázkách, které máte. Ale nespěchejte je vyslovit, když se vám vkradou do mysli. Dejte tomu trochu času a prostoru a zjistěte, zda se cítíte stejně a zda se stále objevuje určitá otázka i poté. Uvědomíte si, že negativní pocity přicházejí a odcházejí s nebo bez důvodu.

Důležité věci řešte osobně

Nejtěžší otázky a neshody ponechejte na osobní diskusi. Zejména videohovory a psaní nechávají velký prostor pro nedorozumění. Mělo by být vaším zlatým pravidlem diskutovat o vážných tématech, když jste oba ve stejné místnosti.

Naučte se navzájem porozumět konfliktnímu chování

Diskutujte o svých pocitech, abyste se naučili chování toho druhého ve stresové nebo konfliktní situaci. Jak se chováš, když jsi emocionálně rozrušený? Jak se váš partner chová v konfliktu? Když se to naučíte, oba budete produktivnější při řešení problémů. Zjistěte své chování, počkejte jeden den a poté vyřešte základní problém.

Buďte kreativní

Co když kromě chatů napíšete dopis a pošlete ho poštou? Vneste do svého vztahu trochu dobrodružství a romantiky. Vydejte se na rande na dlouhé vzdálenosti, překvapte je malými dárky nebo si objednejte pro partnera hodinku masáže.

Respektujte virtuální prostor

Neočekávejte ani nežádejte svého partnera, aby hned odpověděl na každou zprávu. Přijměte, že oba máte život plný práce, neočekávaných věcí, o které se musíte starat, a osobních koníčků. Diskutujte o tom, jak často se můžete setkat online a kolik času budete muset být online a odpovídat si na zprávy ostatních. To vám pomůže nastavit úspěšnou a zdravou komunikaci.

Naučte se užívat si čas sám

Můžete se rozhodnout, že budete smutní z vzdálenosti, nebo se stanete pro svého partnera ještě úžasnějším. Najděte si nového koníčka, vyzkoušejte nové věci, seznamte se s novými lidmi. Sdílejte se svým partnerem své nové zkušenosti, objevy a myšlenky. Nebojte se být šťastní a nadšení ze svého života. Je to atraktivnější i pro váš protějšek.

Dělejte podobné věci

Pokuste se najít něco, co vás oba baví dělat, ať už je to jóga, taneční kurz, čtení stejné knihy nebo sledování stejného filmu. Udělejte to společně, ale daleko od sebe. To vám pomůže vyplnit vaše konverzace zajímavým obsahem. Pokud budete stále mluvit jen o své lásce a emocích, nevydržíte dlouho.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu