Vzít si partnera z jiné země s sebou přináší mnoho výhod. Máte podobnou zkušenost?

Interkulturní manželství jsou zvláštní věcí, která může změnit život člověka k lepšímu. Muž se může nejen hodně naučit od své manželky a naopak, ale také mohou mít v životě více příležitostí, než tomu bylo dříve.

Naučí se nový jazyk nebo se v něm zdokonalí

Může to být dokonalá výmluva a dokonce mají svého osobního učitele. I když oba mluvíte stejným jazykem, rodiny možná ne, takže je to zásadní pro jejich seznámení. 

Více cestují

S manželkou, která má rodinu v zahraničí, samozřejmě přichází mnoho zámořských výletů. To pro ně může být ideální příležitost přidat si krátkou dovolenou na cestě za rodinou a přáteli. Mezipřistání letů se může proměnit v mini dobrodružství, když navštíví místa, o kterých si nikdy nemysleli, že je někdy navštíví. K dispozici je také bonus, že má dva pasy, což dává šanci snadněji cestovat.

Podle studie to ve skutečnosti zlepšuje vztahy posílením komunikace, protože páry, které cestují více, se s menší pravděpodobností rozvedou.

Někdy se konají dvě svatby

Nikdy není dost důvodů na párty s přáteli a rodinou a co je lepší výmluva než svatba! Multikulturní svatba odhalí jiné způsoby života, což pro může být velkou zábavou.

Nedávné studie nám však říkají, že se to stává méně častým, protože v posledních několika desetiletích vstupují do manželství stále méně.

Oslavují více svátků než dříve

Sdílení kulturních tradic může být vzrušující součástí každého vztahu, zvláště když se jedná o oslavy a svátky. Manželé mohou nejen objevit nové svátky, ale také se mohou podělit o své vlastní tradice se svými manželkami.

Sdílení těchto okamžiků může být důležitou součástí silného manželství a studie ukazují, že zdravé manželství má obrovské výhody pro naše těla a mysl.

Objevují nové neznámé chutě

S jinou zemí a kulturou přichází kuchyně, jinými slovy příležitost objevit nové oblíbené jídlo. Jídlo může být bránou do kultury a je chutným způsobem, jak lépe porozumět svému partnerovi a odkud je. Ve skutečnosti antropologové považují jídlo za velmi důležité pro naše sociální vztahy a komunikaci, protože je to něco, co můžeme sdílet společně.

Mají chytřejší děti

Studie ukazují, že učení se dvou jazyků v dětství pozitivně ovlivňuje váš duševní vývoj. Je pravděpodobné, že manžel i manželka budou vychovávat své dítě mateřským jazykem. Samozřejmě vždy existuje bonus navíc, když žijete mimo domovskou zemi a seznámíte dítě s třetím jazykem.

Vidí svůj domova novýma očima

Když někoho předvedete ve svém domovském městě nebo zemi, získáte nový pohled na to, kde jste vyrůstali a žili. Zvědavost a nadšení z věcí, které považujete za zcela normální, je mohou přinutit ocenit, odkud je. Interakce s městem různě, možná jako turista, může pomoci objevit jinou stránku vašeho domova a společně ve svém městě vytvářet nové vzpomínky.

Jsou k sobě pozornější

To platí zejména v případě, že jste ve vztahu na dálku, jak se to často může stát v multikulturních párech. Společně strávený čas se stává vzácnějším a může dokonce posílit pouto páru. Může se tedy ukázat, že ho bere méně jako samozřejmost a že po zkoušce na dálku a oddělený čas na návštěvu své rodiny sdílejí zdravější manželství.

Mají více pracovních příležitostí

Protože mít partnera z jiné země může obecně znamenat, že mluví jiným jazykem, může se rozhodnout, že se ho také naučí. Další jazyk a dva pasy mohou otevřít mnoho dveří na trhu práce.

Čísla ukazují, že poptávka po dvojjazyčných pracovnících v průběhu let značně vzrostla, protože jsou považováni za cennou součást ekonomiky. 

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu