Vyvarujte se nejčastějších chyb při návrhu vizitek

Vizitka je jedním z nejdůležitějších a nákladově efektivních marketingových nástrojů, které podnik má. Pomáhá lidem zapamatovat si vás po návratu ze schůzky a poskytuje jim způsob, jak vás v budoucnu kontaktovat. Díky skenovacím aplikacím pro chytré telefony mohou vaši zákazníci naskenovat vaši vizitku a také přenést vaše kontaktní informace do telefonu. Přesto malé podniky dělají na svých vizitkách chyby, které brání tomu, aby působila skvělým dojmem. Existuje velká šance, že pokud je vzhled a kvalita vaší vizitky nekvalitní nebo neprofesionální, je hozena do koše.

Abyste přišli s dobrou vizitkou, nemusíte být profesionálním designérem. Můžete se z něj stát efektivním marketingovým nástrojem tím, že se vyhnete těmto častým chybám na vizitkách. 

Vynechání důležitých kontaktních informací

Vaše vizitka má dvojí účel. Jedná se o nástroj, který lidem připomíná vaše podnikání, a je zdrojem kontaktních informací, které zákazníkům a potenciálním zákazníkům umožní vás dostihnout. Bez ohledu na to, jak pěkně vaše vizitka vypadá, nebude to tak efektivní, jak by mělo být, pokud chybí důležité kontaktní informace. Přinejmenším by na vizitce mělo být uvedeno vaše obchodní jméno, vaše jméno, titul, adresa, telefonní číslo, web a e-mailová adresa.  

Vizitka není originální

Jedna chyba, která je společná mnoha vizitkám, spočívá v tom, že jsou všední a nevýrazné a brzy se na ně zapomene. Rozdávejte vizitky, které vypadají skvěle a jasně definují, co dělá vaše firma – a vy a vaše vizitka se stane nezapomenutelná.

Dnes neexistuje absolutně žádná omluva pro neatraktivní nebo neprofesionálně vypadající vizitku. Využijte mnoho softwarových šablon a příkladů vzorových vizitek, které jsou k dispozici online.

Nekvalitní vizitka nikoho neohromí

Nešetřete na penězích, pokud jde o vizitky. Potřebujete kvalitní základní papír, jasný tisk, atraktivní logo a karta by měla působit kvalitně a příjemně na dotek.

Špatná kvalita karty znamená podnikání, které bude mít nekvalitní produkty a služby a může potencionální zákazníky spíše odradit.

Neposkytování jedinečných prodejních nabídek

Mnoho podniků promarňuje jedinečnou příležitost využít svou vizitku k plnému marketingovému potenciálu. Na vaší vizitce by měl být uveden alespoň jeden pádný důvod, proč by s vámi měl zákazník obchodovat; tj. Vizitka servisního střediska automobilů, která zčásti zní „kompletní opravy automobilů“ a „všechny práce plně zaručené“, dává lidem vědět, že centrum zajišťuje všechny typy oprav, a buduje důvěru zmínkou o záruce.

Chaotická vizitka

Atraktivní vizitka neobsahuje dlouhé romány. Příliš mnoho textu vypadá rušivě, je obtížně čitelný a vypadá neprofesionálně. Tady platí dvojnásobně – v jednoduchosti je krása. Uspořádejte informace a ponechejte si pouze to, co je naprosto nezbytné, aby někdo věděl vaše jméno, vaši společnost, co děláte a proč by vás měl používat a jak vás kontaktovat. Pokud máte na přední stranu karty příliš mnoho informací, nezapomeňte, že můžete použít i zadní stranu. Zadní strana vizitky je dobrým místem pro přidání odkazu například k registraci do vašeho e-mailového seznamu.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu