Víte, jak si udržet šťastné manželství?

Zajímá vás, jak je možné, že vaše babička s dědečkem jsou spolu tak dlouhou dobu? Proč jsou některá manželství tak šťastná? Manželství je postaveno na mnoha aspektech, několik z nich vám v článku představíme.

Respekt

Oba manželé musí s tím druhým jednat s úctou a laskavostí. To znamená, že nikdy nemůžete toho druhého před lidmi hanit, emočně nebo fyzicky zneužívat nebo zesměšňovat. Jednejte s lidmi přesně tak, jak chce, aby jednali oni s vámi.

Důvěra

Bohužel, důvěra se stala něčím, s čím člověk bojuje téměř celý život. Ve vztahu to vypadá tak, že ten druhý začne věřit až tehdy, jakmile mu dokážete, že jste pro něj důvěryhodní. V každém případě, důvěra je zásadou pro dlouhotrvající a šťastné manželství.

Přátelství

Bez ohledu na to, zda jste před svatbou byli přáteli, nebo ne, nejlepší manželství jsou ta, kde se manželé považují zároveň za nejlepší přátele. To je ten druh vztahu, kdy se každý z páru může stoprocentně na toho druhého spolehnout, svěřit se mu s čímkoliv a mluvit o čemkoliv.

Společné chvíle

Chcete-li mít spokojený vztah, musíte si užívat i volné chvilky. Neznamená to, že spolu musíte trávit 24 hodin denně. Znamená to, že byste si měli najít čas na společné aktivity. Ideální je, pokud máte společné přátele, vydejte se s nimi na dobrou večeři, vezměte svou polovičku do kina, najděte si společné koníčky.

Laskavost

Kromě toho, že se svou manželkou či manželem mluvíte a jednáte laskavě, je důležité vztah postavit i na rozšířené laskavosti, jako je prokazovat tomu druhému malé činy. Nehledejte v tom nic složitého, jsou to běžné věci, jako je to, že přinesete kávu, uvaříte večeři, zakryjete svou polovičku dekou, když usne na gauči apod.

Sex

Každý má svou vlastní sexuální touhu, takže je důležité najít partnera, s kterým si v sexu padnete do noty. Pokud máte každý jinou představu o sexu, manželství fungovat nebude.

Komunikace

Jestliže máte v manželství problémy, nemůžete je vyřešit, aniž byste spolu nemluvili. Musíte neustále udržovat tuto „komunikační linku“ otevřenou.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu