Věty, které motivují – zkuste si nějakou napsat do diáře nebo připnout na lednici

Rozpracujete vždy spoustu věcí, ale ne vše dokončíte? Máte pocit, že pracujete tvrdě, ale vaše sny ne a ne se plnit? Při každém dalším zamyšlení vás přepadá pocit zmaru, že věnujete energii někam, kde to nebude účinné. Ztrácíte motivaci a možná také chuť se na něčem podílet a pracovat. Vzdát to? To je až moc jednoduché! Raději se zkuste zamyslet nad motivací a nad tím, jak krizi překonat. Možná vám bude stačit jednoduché povzbuzení, pár motivačních vět, které uvidíte napsané v diáři, na ledničce nebo někde, kde je budete mít na očích.

Úspěch je třeba si zasloužit

Přes noc rozhodně nezbohatnete a nebudete úspěšní. To musíte mít opravdu velkou kliku. A navíc, není to trochu nuda, když nebudete pracovat na svém úspěchu? Právě cesta je cíl a díky tomu se na úspěch připravíte lépe. Chcete úspěch? Hlavně na to nejděte moc rychle, přes „zaručené“ zkratky a podobně. Když dojde motivace, může pomoci pár vět, které mějte vždy po ruce!

Omezení? Existují jen ve vaší mysli!

Říkáte si, že něco nemůžete, že to nejde, nezvládnete to nebo to neumíte? Pak je to pravda. Vše je jen o vašem myšlení a o tom, co máte v hlavě. Vymažte slovo nejde ze svého slovníku.

Jděte ven ze své komfortní zóny!

Komfort, stereotyp je to, co spoustě lidem vyhovuje. Ovšem posune vás to kupředu? To asi těžko. Dělejte věci jinak, zkuste riskovat. Možná to hned nevyjde, poučíte se a život zase přinese nové možnosti a vy se jich chopíte, poučení a znalí!

Pracujte na svém snu usilovně, dosáhnete ho!

A navíc si budete daleko víc vážit sebe sama. Udělali jste něco, co vás stálo hodně sil? Cítíte, jak jste sami na sebe hrdí? Je v pořádku cítit se dobře a vědět, že jste to či ono udělali dobře.

Nepřehlédněte: Psaní poznámek – pomůže vám zlepšit paměť a pozornost.

Vědomi si svých pozitiv i negativ

Vědomí, že něco umíte, vám dává příležitosti rozvíjet dovednosti a ještě víc a víc se zdokonalovat. Když víte, v čem máte rezervy, můžete na sobě lépe pracovat, případně se tomuto odvětví vyhnout a zaměřit síly tam, kde se to vyplatí.

Udělejte něco, za co si zítra poděkujete

Ať je to nová příležitost, odolání dortíku, procházka, když se vám nechce, přesčas, který vás může posunout na lepší post. Udělejte zkrátka něco, za co si v budoucnu poděkujete. Ne nadarmo spousta lidí říká, štěstí, že jsem to tenkrát udělal/a.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu