Ventilátor 12V je užitečný v koupelně

Všichni majitelé větších koupelen by je měli dodatečně vybavit mechanickým větráním, které podpoří správnou výměnu vzduchu. Dobře zvolený ventilátor zajistí pravidelný proud vzduchu. Nejčastěji se mechanické větrání instaluje do speciálních odtahových potrubí, ideální bude pro tento účel jistě koupelnový ventilátor 12V. Inteligentní provoz umožňuje pracovat nepřetržitě, díky tomu dokáže vyměňovat vzduch když je člověk v koupelně, tak i v situacích, kdy se v místnosti hromadí velké množství vlhkosti nebo vodní páry.

Co je podstatou fungování 12V koupelnového ventilátoru?

Pokud se chcete efektivně zbavit problémů s vlhkostí, koupelnové ventilátory se ukážou jako efektivní řešení. Vyhnete se díky nim incidentům souvisejícím se zamlženými okny / zrcadly a zároveň si jednou provždy poradíte s neschnoucími ručníky.

12V ventilátory do koupelny přivádějí použitý vzduch z koupelny. Aby mohly efektivně fungovat, musí mít dostatečně vysokou účinnost. Zavedené normy uvádějí, že vzduch v koupelně by se měl měnit v průměru sedmkrát za hodinu. Koupelnové ventilátory 12V si tuto účinnost snadno zachovávají, při provozu využívájí střídavý proud 12V AC. Další výhodou je tichý provoz, díky kterému dochází k výměně vzduchu bez generování zbytečných zvuků. Důležitou součástí vybavení koupelnového ventilátoru 12V je zpětný ventil, který zabraňuje vnikání špatného vzduchu do koupelny. Výhodou z hlediska montáže ventilátoru je jistě skutečnost, že jej lze instalovat jak svisle, tak vodorovně. Instalace ventilátoru není složitý proces a sada šroubů dodávaná s produktem spolu s praktickým návodem umožní snadnou instalaci zařízení.

Jak vybrat místo pro instalaci ventilátoru 12v?

Úspěšný provoz 12V koupelnového ventilátoru velmi závisí na výběru správného umístění. Je třeba pamatovat na to, že 12V ventilátor do koupelny by měl být umístěn co nejdále od vstupu vzduchu, obvykle se jedná o dveře nebo okno do koupelny. Rovněž se doporučuje, aby byl ventilátor umístěn dostatečně vysoko nad podlahou. Bezpečnostní předpisy nařizují, že 12V koupelnové ventilátory musí být ve vzdálenosti nejméně 1,25 m od koupající se osoby. Koupelnový ventilátor nesmí chybět v každé delší koupelně, díky jeho práci si domácnost může užívat čerstvý vzduch.

Při výběru koupelnového ventilátoru musíme věnovat pozornost několika důležitým technickým parametrům, které vypovídají o jeho účinnosti. V první řadě musí být v závislosti na místě instalace takové zařízení dostatečně chráněno proti stříkající vodě. Zejména motor ventilátoru by měl splňovat určitou třídu ochrany.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu