Věčně druhá?

Neumíte se prosadit?

Možná i vy máte ten pocit, že vaše okolí je plné žen, které vlastně v ničem nevynikají, nejsou příliš nápadné, ale přesto se cítí šťastné. Ale přeci jenom převažují ženy, kterým vadí, pokud se v partnerském vztahu či v práci neustále ocitají na onom „druhém místě“.

Máte na to!

Nevíme, jestli je to zrovna váš případ. Ale mnoho žen pracuje ve stále stejné firmě na stále stejné pozici řadu let. Zpočátku doufaly, že je kariérní postup nemine, postupně ale ztrácely sebevědomí k tomu, aby se prosadily, až nakonec vsadily na jistotu. Pokud nechcete být jako ony, hlavu vzhůru, sebevědomí aktivovat a nebát se jít do rizika!

Může se vám stát, že návrh na povýšení přijde, jenže vy se pro takovou pozici budete sama sobě zdát málo zkušená. Budou vám chybět profesní či jazykové náležitosti, které jsou pro výkon nabízené práce nutné, možná se bojíte změny. Jenže podobná příležitost se už nikdy nemusí opakovat, až budete „připravená“. Mějte na paměti, že na život se prostě připravit nedá!

Stojíte za to!

Jakékoli vztahy jsou už samy o sobě hodně komplikované. A jestliže si k tomu nesete ještě nějakou zátěž z dětství, může to být skutečný problém. V práci jste třeba skvělá šéfka, doma je z vás ale najednou někdo úplně jiný. Pokud jste jako dítě musela bojovat o lásku svých rodičů, pravděpodobně o lásku a absolutní přijetí bojujete stále. Nízké sebehodnocení ve vztazích se u žen častým problémem.

Ty, které měly v dětství pocit, že si lásku musí „zasloužit“, se i v dospělosti v partnerských vztazích chovají vůči partnerovi až příliš podbízivě. Někdy dokonce až tak moc, že svou láskou toho druhého „dusí“. Dokazovat partnerovi, jak moc je pro vás důležitý, jak moc o něj stojíte, jak k němu vzhlížíte, vážíte si ho, a že bez něj nemůžete žít – takovým chováním jej pouze unavíte. A cesta do pekel jakéhokoli, byť i původně láskyplného vztahu, se otevře.

Tak se sama rozhodněte, na kterém místě chcete stát a co chcete v životě dosáhnout. A podle toho si sáhněte do svědomí a dělejte vše pro svůj prospěch.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu