Věci, které byste měli vědět při zařizování svatby, aneb nebuďte zklamaní, pokud se vám něco nepovede

Svatba je nádherným svazkem dvou milujících se lidí. Jejich velký den tak musí být naprosto perfektní, neboť se na něj svatebčané připravují i rok dopředu. Jakmile se však něco nepovede, někteří se začínají hroutit. To je však špatně. V životě jednoduše nemůže jít všechno tak, jak zrovna chceme, a proto bychom se neměli z malých nepřesností a neduhů hroutit. Co tedy před zařizováním svatby vědět?

Dobrovolné manželství není totéž, co nucené manželství

Všem vám je asi jasné, že byste se do svazku manželského neměli nechat nutit. Ostatně i ve slibu před oddávajícím musíte říci, že si svého partnera berete dobrovolně. Bohužel stále existují páry, které se musí vzít chtě nechtě, a to už z rozličných důvodů. Měli byste ale vědět, že to rozhodně není dobrý nápad. Po čase totiž stoprocentně vyjde najevo, že jeden druhého nemilujete, takže vaše manželství skončí s velkou pravděpodobností rozvodem.

Neodmítejte rady rodičů ohledně výběru partnera

Tyto rady známe asi všichni. Rodiče to s námi ale v každém okamžiku myslí dobře, protože disponují mnohem většími životními zkušenostmi, než máme my. Snadno tak mohou odhalit pravou povahu člověka, před kterou nás chtějí varovat. Mnoho partnerů na rady svých rodičů nedá, neboť si s vlastnictvím růžových brýlí myslí, že jejich budoucí manžel či manželka jsou naprosto dokonalí. V některých případech ale přijde po svatbě dost drsné vystřízlivění.

Pozitivní lidé mají šanci na šťastné manželství

Je statisticky dokázáno, že pozitivně naladění lidé mají mnohem větší šanci na to, že prožijí spokojené manželství, než je tomu u pesimistů. Když se nad tímto problémem zamyslíte, tak je to vlastně docela logické. Pokud je totiž jeden z partnerů od přírody mrzout a pesimista, po čase svou drahou polovičku prostě odradí. Nikdo totiž nechce poslouchat neustále negativní řeči o tom, jak nic nevyjde a všechno se pokazí.

Jestliže uvažujete o svatbě se svým stávajícím partnerem, vzpomeňte si na naše rady. Je lepší si všechno prověřit předtím, než řeknete ano. Vyhnete se tím klasickým rozvodovým tahanicím.

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu