Užitečné rady, které se vyplatí v manželství dodržovat

Sami dobře víte, že více než 50 procent manželství se rozvede. Nebudeme zde polemizovat nad důvody, proč tomu tak je. Manželství jako takové je sice pouze právním svazkem, ale i tak byste se ke své drahé polovičce měli chovat hezky, pokud samozřejmě chcete, aby vám soužití vydrželo. Proto se dnes podíváme na několik užitečných rad, kterými byste se měli řídit nejen před samotnou svatbou, ale i po ní.

Vezměte si někoho, kdo rád chodí na svatby

Všechny páry, které jsou spolu delší dobu, určitě alespoň jednou společně navštívili svatbu. Ať už to byla svatba v rodině nebo u blízkého kamaráda, z chování partnera spolehlivě poznáte, zda je typem do manželství či nikoliv. Také svou drahou polovičku uvidíte v obleku či jiném formálním oblečení, a tak se může snadno stát, že se do ní ještě více zamilujete. Na svatbě pochopitelně dojde i k seznámení s vašimi přáteli nebo rodinou. Pokud je k nim váš partner odtažitý a nechce se příliš přátelit, pravděpodobně to s vámi do budoucna nemyslí vážně.

Nikdy nečůrejte s otevřenými dveřmi

Jakmile budete s vaší polovičkou svoji po delší dobu, začne u vás opadat romantika a čím dál tím více se budete vžívat do každodenního stereotypu. Je však pouze na vás, zda mu podlehnete, nebo si i po tolika společných letech dopřejete krásných romantických chvilek. Samozřejmostí je také dodržování soukromí. Proto v případě konání jakékoliv potřeby v koupelně zavřete dveře. Váš partner přeci nemusí vidět, jak sedíte na záchodové míse.

Je v pořádku jít spát naštvaný

Někteří odborníci sice tvrdí, že byste jako partneři měli vždy usínat ve vzájemné shodě a nikoliv v rozepři, ovšem realita je mnohdy jiná. Stejně jako není špatné se občas pohádat v zájmu zlepšení dané věci, je i v pořádku jít občas spát naštvaný. Přes noc většinou všechny argumenty z hádky zapomenete a ráno budete zase ten šťastný a zamilovaný pár, který nemá žádné problémy.

Nechcete děti? Nemusíte je mít

Velice citlivá otázka, kterou si pokládá stále více moderních žen. Samotné rozhodnutí je samozřejmě na každé z vás, ovšem odpověď byste si měla sakra dobře rozmyslet. Jakmile se jednou pro děti rozhodnete, budete je muset snášet se vším dobrý i špatným, co k tomu patří. Na druhou stranu pokud děti nechcete, mít je nemusíte. Uvědomte si však, že si budete užívat bezdětný a šťastný život, ovšem ve stáří se o vás nebude mít kdo postarat a pravděpodobně skončíte v domě pro seniory.

Dopřejte si vzájemného klidu a soukromí

Klid a soukromí byste své drahé polovičce měli dopřát i mimo již zmiňovanou koupelnu. Pokud je tedy váš partner zvyklý v klidu pít ranní kávu a číst noviny, nikdy byste mu v tom neměli bránit. Naopak byste jej v této chvíli měli pochopit. Pokud si například rádi čtete knihu při odpolední siestě, počítejte s tím, že vás partner také nebude rušit.

Manželství je krásná věc, avšak oba manželé musí pracovat na jeho udržení a pokračování do budoucna. Bez toho skončí jako většina svazků – tedy rozvodem a nepříliš lichotivým majetkovým vyrovnáním.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu