Úspěšný vztah je nutné založit na důvěře a komunikaci

Právě jste se oklepali z rozchodu a stále přemýšlíte, kde se stala chyba? Poradíme vám několik aspektů, které vedou k tomu, aby vztah nefungoval tak, jak má.

Komunikace

Je důležité, aby si partneři dokázali promluvit o jakémkoliv tématu bez jakéhokoliv studu. Samozřejmě je důležité mít na paměti lidskou povahu. V reálu téměř nikdo neprozradí svá nejhlubší tajemství hned na první či druhé schůzce. Ovšem pokud je dvojice spolu již nějaký ten pátek, měla by dokázat mluvit o všem – o sexu, penězích, životní cíle apod. Pokud nastane u některého z nich problém, je důležité se do sebe neuzavřít a daný problém vyřešit ve dvou.

Důvěra

Dalším zřejmým znakem špatného vztahu je nedostatek důvěry. Když ten druhý toho moc nenamluví, může to být také proto, že vám nevěří.  Ať je to jakkoliv, je to možné znamení, že vztah neběží, jak by měl. V takovéto situaci je důležité se rozpovídat, zeptat se na rovinu, proč to tak je.

Rodina a přátelé se vztahem nesouhlasí

Rozhodně jejich nesouhlas berte vážně. Pamatujte, že vaši blízcí přátelé a rodina dobře vědí, kdo jste. Proto jejich názory neberte na lehkou váhua zkuste se zaměřit na zjištění toho, jaký váš partner skutečně je.

Být sám sebou

Být sám sebou je dalším velmi důležitým aspektem vztahu. Je velmi pravděpodobné, že vztah nebude mít dlouhodobé trvání, pokud si na něco budeme hrát a nebudeme takoví, jací doopravdy jsme. Přetvářka totiž ve vztahu nemá místo.

Manipulace

Poslední známkou nesprávného vztahu je zneužívání jakéhokoliv druhu by nikdy nemělo být tolerováno. Nenechte se psychicky vydírat, fyzicky týrat nebo sebou nechat jen tak „pohazovat“ a manipulovat.

Představili jsme vám základní faktory ovlivňující vztah mezi partnery. Jak to máte vy, všímáte si a řešíte případné podobné problémy? Nebo nad nimi mávnete rukou a pokračujete dál?

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu