Úspěšní lidé, kteří přežili bankrot

Insolvence, nebo bankrot je v dnešní době velmi populární téma, pro někoho velmi citlivé. V článku vám představíme slavné osoby, které si prošly bankrotem, a znovu se dokázaly postavit na nohy.

Mike Tyson

Mike Tyson za svou dvouletou boxerskou kariéru vydělal bezmála 400 milionů dolarů. Jenže díky jeho životnímu stylu a událostem o ně velmi rychle přišel a v roce 2003 požádal o bankrot. Jeho dluh činil 23 milionů dolarů, díky rozvodu se dluh navýšil o dalších 9 milionů dolarů, dlužné daňovému úřadu IRS tvořilo 13,4 milionů dolarů a britským daňovým úřadům dlužil 4 miliony dolarů. Trvalo mu to deset let, než se z těchto dluhů dostal.

Donald Trump

Americký prezident Donald Trump sice nikdy osobně o bankrot nepožádal, ale jeho společnosti zkrachovaly šestkrát. Poprvé to bylo v roce 1991 v kasinu Trump Taj Mahal v Atlantic City. Poté několik dalších jeho kasin a hotelů v roce 1992 zaniklo. Víc jak po deseti letech, v roce 2004 a 2009 se situace opakovala. „Dluhy jsem výrazně snížil – a mimochodem, já dlužníkem nejsem, dlužníkem je má společnost.“ řekl Trump podle Forbes. A kdo by to byl čekal, v roce 2016 se stal prezidentem Spojených států.

Kim Basinger

Kim Basinger požádala o bankrot v roce 1993, přestože její čisté jmění bylo 5,4 milionu dolarů. Do problémů se dostala, když odmítla roli ve filmu „Helena z krabice“. Tehdybyla produkční společností Main Line Pictures žalována za porušení smlouvy za 8,1 milionu dolarů. Do světla reflektorů se vrátila filmem L.A. – Přísně tajné, kde za svou roli získala Zlatý glóbus. Její jmění se nyní odhaduje na 36 milionů dolarů.

Walt Disney

Dnes už každý ví, kdo je Walt Disney, ale vždy tomu tak nebylo. Svou první filmovou společnost založil v roce 1922 s partnerem, kdy tvořili krátké reklamní filmy a karikatury. Studio pojmenovali Laugh-O-Gram, ale nakonec byli podvedeni distributorem, a v roce 1923 zbankrotovali. Příběh však nekončil, a Disney debutoval v roce 1928 novou postavou Mickey Mouse. Zbytek jeho historie jistě znáte.

Stále si myslíte, že finanční problémy se slavných netýkají?

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu