Úspěšní lidé – co dělají jinak než ostatní?

Sledujete televizi, čtete časopisy a vidíte, jak moc jsou lidé úspěšní? Ikony jako Oprah Winfrey, Steve Jobs, Leoš Mareš a další, kteří umí v byznyse velmi dobře chodit a svůj potenciál umí dobře zúročit. Vyšplhali se až na vrchol. Cesta však nebyla zrovna jednoduchá nebo dokonce nebyla vůbec snadná. Lidé okolo je odrazovali, nevěřili jim nebo dokonce házeli klacky od nohy. Oni však měli a mají svůj sen, svůj cíl a za ním si vytrvale šli. Pracovali nejen na úspěchu, cestě, ale také sami na sobě a to konstantně. Co dělají jinak?

Soubor chování a návyků

Každý je může mít trochu jiné, přidává své rituály nebo návyky, které se osvědčili zrovna jemu osobně. Ovšem zpravidla jde o totožné zvyky, které jim pomáhají vyčnívat a proměnit svůj sen a cíl ve skutečnost.

Jít za cílem

Máte svůj cíl, ale nevíte, co konkrétně od něj chtít? Přijde vám cesta složitá, takže to raději vzdáte v půlce nebo hned na začátku? Úspěch rovná se nastavit si cíl a nenechat se od něj odradit, i když vám všichni říkají, že to není nic pro vás. Stoprocentní soustředění na cíl je rozdíl, který praktikují úspěšní lidé.

Nic je nezastaví

Ani překážka, která se na cestě dříve či později jistě objeví. Lidé, kteří jsou úspěšní, je dokonce očekávají, jsou tedy připraveni, že něco podobného přijde a oni se učí, jak překážkám odolávat, řešit je nebo obcházet. Ostatně je to posun pro vás.

Nepřehlédněte: Bill Gates: k úspěchu vede dlouhá cesta.

Jste zodpovědní za věci

Váš osud je ve vašich rukou. Chyba je povětšinou vaše vina a říct si, že za tohle nemůžete, protože je automaticky výmluva, která vám moc nepomůže. Přijmout zodpovědnost je jednou z věcí, která odděluje úspěšné jedince od těch neúspěšných.

Tvrdá práce

Úspěch nepřijde sám, musí se na něm tvrdě pracovat. Chcete-li být úspěšní, pak se připravte na to, že budete muset pracovat. A to nejen nad rámec pracovní doby. Lenost se nevyplácí, naopak je nutné dlouho pracovat, myslet na všechno, co by se mohlo stát a předvídat. Často býváte právě vy jediným zaměstnancem, proto se musíte práci věnovat na sto procent.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu