Úspěšné podnikání závisí na mnoha faktorech. Výběr správného outfitu je jedním z nich

Váš outfit o vás vypovídá mnohem více než vás, kdy napadlo. Váš pracovní outfit může ostatním posílat o vás nechtěné zprávy. Projděte se téměř v jakékoli kanceláři a uvidíte porušení pravidel oblékání (dress code) – žena v topu s velkým výstřihem nebo muž, který má sportovní kalhoty a tričko, když všichni ostatní nosí kravatu. Naše kancelářské oblečení o nás hodně mluví. Chceme vypadat profesionálně, dobře oblečení a sebevědomí. Může to za nás udělat oblečení? Ano! Může však také odesílat nechtěné zprávy.

Výstřední oblečení

Všichni to známe – muže, který nosí pouze kostkované košile a motýlky, nebo ženu, která upřednostňuje šaty s nápadnými prvky. Zpráva? Generování pohledů a konverzace s vaším „pohledem“ bude také evokovat myšlenky jako: „Mohu mu věřit, když se setká s naším největším klientem?“ nebo „Proč cítí potřebu vyjádřit se tímto způsobem?“ Nejlepší způsob, jak hrát mocenskou hru, je splynout. Můžete to udělat stylově a originálně, ale zkuste ve své představě nakreslit svůj vlastní obraz toho, co je obecně přijatelné. 

Okázalé šperky

Pokud milujete zlaté nebo diamantové šperky, skvěle. Ale nechte tyto šperky na svůj víkendový a noční život. Zpráva? Přílišné ověšení šperky říká, že nic nevíte o dress codu. Kolegové se začnou ptát, proč vůbec pracujete. Jeden drahý předmět – například zlaté hodinky nebo pár smaragdových náušnic – může oslnit a vylepšit pracovní oděv. Mnoho drahých šperk vyvolává v lidech podezření, závist a zmatení.

Pohodlné oblečení

Příkladem oblečení, které je příliš pohodlné, jsou sandály, turistické boty, flanelové košile, pružné pletené čepice nebo trička připomínající pyžama. Zpráva? Ať už chcete nebo ne, kolegům říkáte, že jste nezodpovědní. Budou moci počítat s tím, že vydržíte dlouhé hodiny pracovat, uděláte prodejní kvótu a obětujete se pro dobro týmu? Dokonce i pro neformální pátky nemusí být kousky jako modré džíny vhodné. Zjistěte, co znamená „neformální“, a poté se oblékněte o něco lépe, než je požadováno.

Módní výstřelky

Přitahují vás návrhy špičkových módních návrhářů? Jejich oblečení může být pro kancelář příliš módní. Zpráva? Super trendy oblečení může vyděsit kolegy i klienty, takže se budou cítit zastrašeni vaším agresivním stylem. Jedním ze způsobů, jak to doladit, pokud opravdu milujete trochu výstřednosti, je vybrat si jednu položku – košili se zajímavým střihem nebo pár směšně úžasných bot – a zbytek svého oblečení nechat více mainstreamové.

Kancelářská „uniforma“

Muž nebo žena – pokud máte dobrý klasický tmavý oblek a spárujete ho se světlou košilí, učinili jste bezpečnou volbu, která může být vhodná v mnoha různých akcích, v závislosti na o tom, jak se chcete prezentovat. Zpráva? Nosit „uniformy“ působí konzervativně, styl, který může pomoci nebo poškodit váš image, v závislosti na vaší společnosti a odvětví. Pokud jsou vaši kolegové neformálnější, nebraňte se tomu i vy.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu