Tyto věci vás upozorní, že daný člověk je špatný

Někteří lidé mají vlastnosti, díky nimž se jim ostatní vyhýbají. Někdy jsou natolik nesnesitelní, že se s nimi nechce bavit vůbec nikdo. Narcisty není tak těžké poznat. Existuje několik znaků, podle kterých je snadno odhalíte.

Vyhýbání se odpovědnosti

Jedna ze špatných vlastností je vyhýbání se odpovědnosti. Strach z převzetí jakékoli zodpovědnosti může způsobit psychickou poruchu.

Například člověk může mít záchvat paniky, kdykoli si podvědomě uvědomí, že má povinnosti. Může se to stát z různých důvodů:

1. Nízká tolerance k negativním emocím.

2. Nedostatek odvahy.

3. Nízká sebeúcta.

4. Strach z chyb a strach z neúspěchu.

Neschopnost přijmout kritiku

Nikdo nechce být kritizován. Bolí to, ale někdy lidé nemohou ani spolknout jednoduché pravdy o sobě. Být otevřený novým informacím znamená schopnost měnit se k lepšímu. Brát jakoukoli kritiku nebo protichůdný názor jako osobní útok není v pohodě.

Zesměšňování ostatních

Lidé se často navzájem úmyslně urážejí a emocionální jizvy z toho na chvíli přetrvávají. Lidé mají potřebu cítit se lepší než ostatní, ale ponížení není správná cesta, jak toho dosáhnout.

Napodobování jiné osoby pro její vzhled nebo názory může způsobit obrovský problém pro obě strany. Je těžké zvládnout svůj hněv, když slyšíte někoho, kdo si z vás dělá legraci nebo vás šikanuje. 

Neschopnost se omluvit

Pokud jsem to udělal, nebylo to špatné. A pokud jsem vás ranil, zasloužíte si to. Taková slova mohou člověka zaskočit. Místo omluvy se dočkáte agrese. 

Důvod, proč dělají to se může lišit:

1. Bojí se převzít odpovědnost.

2. Nechtějí cítit stud, který pro ně může být opravdu nesnesitelný. Pokaždé se tedy pokusí situaci ještě zhoršit, než aby poškodili dokonalý obraz o sobě.

Neuctivost k lidem a jejich práci

Neúcta k ostatním lidem a jejich práci nikomu nepomůže. Jen sledujete s otevřenými ústy a nemůžete uvěřit, že to ten člověk myslí vážně. Lidé, kteří se často chovají neuctivě k ostatním ze dvou důvodů:

1. Forma sebeobrany proti pocitům nedostatečnosti, nebo

2. Jiný styl komunikace, který snadno vyvolává nedorozumění.

Člověk dvou tváří

Setkáte se s někým, kdo s vámi hezky mluví a dokonce vás pozve na kávu, ale pak zjistíte, že vás za vašimi zády pomlouvá.

Tito lidé možná nemají rádi druhou osobu, ale v tuto chvíli nemají nikoho jiného nebo se bojí konfrontace a agrese.

Uplatňování určitých pravidel na konkrétní lidi, ale ne na sebe

Pokrytectví není výsledkem dvojího standardu, ale předstíráním, že jeden standard máte, když žádný nemáte. Říkat jednu věc a dělat druhou není tak vzácné.

Závist

Lidé někdy závidí, když vidí, že jste úspěšní. Závidět může i nejlepší přítel. Každý může závidět, ale většina nezkazí jiným okamžik úspěchu nebo vítězství.

Darwinova evoluční teorie říká, že lidé se chovají tímto způsobem, aby zlepšili své individuální přežití. 

Zdroje: lifehack.com, brighside.me

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu