Tyto věci jsou „špatné“ a neměli byste je dělat, váš vztah přesto skutečně posílí

Je známo příliš mnoho stereotypů, které se týkají „správného“ vztahu mezi dvěma lidmi. Některé, na první pohled, špatné věci ve vztahu, ho mohou do budoucna posílit.

Konflikty

Pokud ve vztahu nedochází ke konfliktům, nedochází ani k budování důvěry. Pokud si své pocity necháváte pro sebe, nemůžete nic změnit. Argumenty pomáhají zbavit se hněvu a říct partnerovi, co se vám nelíbí. Najdete navzájem slabá místa a začnete si lépe rozumět.

Flirtování

Flirtování s ostatními pomáhá udržovat vzájemnou sexuální přitažlivost. Flirtováním se cítíme bezstarostně a atraktivně, což zlepšuje naši náladu a sebeúctu. Je zásadní vnést tuto pozitivní energii do vašeho vztahu.

  • Jak pochopit, že jste překročili neviditelnou hranici? Psychologové doporučují následující: pokud si myslíte, že slova, která řeknete, nebo věci, které děláte, by urazily vašeho partnera, nedělejte to. Pokud byste se mohli chovat podobně v přítomnosti svého partnera, pak je to v pořádku.

Zdravý egoismus

Aby byl váš vztah zdravý, je důležité starat se o sebe, abyste obstáli (a respektovat stejné přání u svého partnera). Stanovte své limity (to budu tolerovat, toto nebudu) a stanovte si svůj vlastní prostor, zájmy a koníčky mimo vztah.

  • Jinak je nevyhnutelné hromadění vzájemných ústupků a nespokojenosti. Bude se vám společně mnohem lépe dýchat.

Přežijete obtížné období

Každý pár někdy prochází krizí. Jsou popsány ve všech učebnicích klasické psychologie. Proto je zásadní naučit se prožívat těžkosti, konflikty, nespokojenost a čekání a nebouchnout dveřmi a nezhroutit se při sebemenším náznaku obtíží.

Mít čas sami na sebe

Pokud jste spolu všude a vždy, pak se váš vztah nevyhnutelně stane méně vášnivým a dokonce nudným. Dvě individuální „já“ se stanou stále se objímající „my“, díky čemuž vnímáte svého partnera stejně jako sebe samého, takže váš vztah postrádá intriky nebo zájem.

  • Všichni rodinní psychologové doporučují si od sebe odpočinout. Po rozchodu, i když krátkém, vždy následuje šťastné setkání. 

Někdy si nechte pravdu pro sebe

Vždy říkat holou pravdu je přinejmenším hloupé. Jinak bychom si neudrželi žádnou práci, neměli přátele ani neměli vůbec žádný zdravý vztah. „Moje máma si myslí, že nestojíš za nic!“ a „Po těhotenství jste ztloustla!“ nejsou slova, která byste měli říkat svému partnerovi. Pokud si svého partnera vážíte, vybírejte slova pečlivě. Některé věci vůbec nestojí za zmínku.

Autorský text

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu