Tipy, jak můžete přispět svou pomocí v boji proti koronaviru

I téměř po měsíci doufání, že se koronavirus zastaví, je zjevné, že to ještě nějaký čas potrvá. V zemi panuje klid a zmatek zároveň. A i když nám teď nezbývá nic jiného než sedět doma na zadku, přesto můžete pomoci lidem ve svém okolí.

Podpořte své místní prodejce

Lidé začali nakupovat buď ve velkém, a to ve velkých hypermarketech, kde je větší šance získání zboží, nebo na přes různé e-shopy. A tak malé místní obchůdky zejí prázdnotou. Podpořte své místní dodavatele, u kterých je přes to všechno nízká pravděpodobnost velkého shluku lidí. Také mějte na paměti, kolik toho kupujete, a pokusit se nekupovat více, než potřebujete.

Najděte způsoby, kterými můžete podpořit i místní uzavřené malé firmy

Jelikož jsou vaše oblíbené provozovny a obchody uzavřené (tělocvičny, salony, restaurace nebo jiné malé podniky), je nákup dárkových poukazů skvělým způsobem, jak podpořit tyto podniky. Můžete také zvážit i domluvu s místními podniky, zda by nenavrhli dočasné řešení v podobě internetového obchodu – takové papírnictví by se určitě hodilo rodinám s dětmi.

Darujte to, co je potřeba

Během této doby bude zasaženo mnoho ohrožených komunit, včetně lidí s nízkými příjmy a bezdomovců. V tomto případě může darování charitativním organizacím velmi pomoci. Věnujte to, co už nepotřebujete – staré oblečení, nábytek a mnoho dalšího. Kromě materiálních věcí můžete darovat i krev. Například krevní banky stále žádají o dárce krve. A jelikož se virus nezadržitelně šíří, a počet zdravých dárců krve je stále menší, není čas otálet.

Každá pomoc se počítá. Nicméně nikdy nezapomínejte na své vlastní zdraví.

Buďte nápomocní i lidem ve vašem okolí

V případech, jako je přesně tento, se lidstvo začíná spojovat a spolupracovat. Dejte svým rizikovým přátelům, rodinným příslušníkům a sousedům vědět, že tu jste pro ně, zkontrolujte, zda potřebují pomoc při nakupování potravin nebo jiných spotřebních materiálů, či s odvozem k lékaři. Pro ty, kteří jsou v našich komunitách nejzranitelnější, je čas přistoupit a být sousedem, kterého byste vy sami chtěli mít.

Všichni věříme, že tato situace brzy přejde a my se vrátíme zpět do zajetých kolejí. Proto neberte nařízení a zprávy na lehkou váhu, snažte se dodržovat co nejvíce opatření vydaná kvůli koronaviru.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu