Šťastnější život: co je dobré zažít?

Každý člověk vidí svět jinou optikou, vlastníma očima, které vidí to, co druhý ne, líbí se jim to, co druhým ne, nemají rádi to, co druzí mají. Někdo miluje hudbu, druhý je blázen do filmů a třetí vidí největší štěstí v cestování a svobodě, zatímco čtvrtý se snaží co nejdřív založit rodinu a mít děti, protože pro něj není většího štěstí. Lidé jsou různí a také jejich přání se mění s postupem času, vlivem situací. Někdo potká lásku svého života už ve školních letech, jiný ji hledá ještě ve třiceti. Neznamená to, že nemůžete žít šťastný život.

Co zažít v šťastném životě?

Rozhodně se musíte smát! Hodně, naplno, užívat si každou minutu života a dělat věci, které vás naplňují. Je nějaký obecný návod pro všechny, co by každý člověk měl rozhodně zažít? Co by nemělo chybět ve výčtu jeho životních okamžiků, na co by měl vzpomínat po celý život? Možná máme pár nápadů, které by člověk měl rozhodně zažít. Najdete si mezi tím něco i vy?

Nenechte si ujít západ slunce

Západ slunce? Ve filmech to vypadá dokonale, tak proč si to neužít i v reálu? Najděte si hezké místo, existují i různé tipy, které lidé dávají, kde jsou ty nejkrásnější západy slunce. Vezměte deku, možná nějaké víno, partnera, kamarádky nebo si to vše užijte sami. Sedněte si, sledujete západ slunce a na chvíli vypněte, nic neřešte, zastavte se ve svém životě.

Odjeďte na exotickou dovolenou

Sníte o nějaké zemi, kterou chcete navštívit? Dlouhé roky? Jeďte! Ať už to je třeba Provance, kde chcete procházet levandulové plantáže, projít se památkami starověkých Inků, zažít pravé turecké lázně nebo si třeba užít dovolenou v Africe? Nelitujte peněz za cestování. Jsou to zážitky, které vám nikdy nikdo nevezme, které vás nabijí energií, vzpomínkami a může vás formovat pro další dny.

Dny jen pro sebe

Jasně si stanovte dny, když budete takzvaně offline nebo out of order. Pryč se sociálními sítěmi, zapomeňte na práci, mobil i to, že něco musíte. Jeďte pryč s rodinou, partnerem nebo klidně sami. Užijte si svůj den, jděte se projít, poslouchejte v lese zpěv ptáků, nechejte se vábit přírodou, dejte si dobré jídlo, možná víno, seďte na zápraží a na nic nemyslete.

Promilujte celou noc

Že je to jen pro ty, kterým je náct? Není to pravda. I vy můžete s partnerem, manželem, manželkou, přítelkyní promilovat celou noc. Jeďte na oblíbené místo, do penzionu, na samotu, zkrátka tam, kde se vám to líbí a máte to rádi. A noc? Ta je jen pro vás dva a vaše touhy. Po milování se mazlete, povídejte si, plánujte, co všechno spolu zažijete a jen tak spolu buďte.

S cestovatelskou duší – jak vám mohou cesty prospět po psychické stránce?

K sobě blíž

Mít se rád není něco, co by lidé často dodržovali, což je škoda. Vědět, v čem jste dobří, jaké jsou vaše slabé stránky a silné, co můžete druhým dát, jak v životě chcete žít, co je na vás hezkého. To jsou věci, které by měli lidé vědět. Mít se rád totiž není nic špatného. Poskytne vám to čas poznat se, zamilovat se do sebe a tím pádem k sobě mít zdravý vztah. A to se samozřejmě odráží i na lásce k druhým.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu