Psychologické triky, které vám v reálném životě opravdu pomohou

Na internetu a v učených knihách byste nalezli stovky různých psychologických triků, které vám mohou pomoci v obyčejném životě. Jejich největší výhodou je aplikovatelnost téměř na kohokoliv, neboť nedělají rozdíly mezi sociální skupinou, finančními příjmy nebo dokonce věkovou hranicí. Následující rady tak můžete ve svém životě použít téměř okamžitě po dočtení našeho článku.

Chcete umět odhalit lež?

Lež je samozřejmě obrovským problémem ve společnosti. Pokud chcete snadno odhalit lháře přímo na místě, není nic složitějšího, než být absolutně ticho. Klid ve spojení s vaším přímým pohledem do očí totiž vytvoří na dotyčného psychologický nátlak. Žádný člověk jej nedokáže vydržet věčně, takže se dříve nebo později stejně dozvíte pravdu. Vcelku jednoduché, nemyslíte?

Chcete dostat pokaždé pozitivní odpověď?

Nebylo by skvělé, kdybyste na vaši otázku pokaždé dostali kladnou odpověď? Nemusíte se bát, že budete využívat nekalých praktik, protože při rozhovoru nebo při konverzaci stačí pouze lehce přikyvovat. Vaši posluchači dostanou povědomí signál, aby vás lépe poslouchali, takže je daleko pravděpodobnější, že uslyšíte to, co chcete.

Chcete být ve společnosti oblíbení?

Popularita dnes hýbe světem, ovšem v malém kolektivu je naprosto zásadní. Pokud chcete, aby vás měl váš nový spolužák rád nebo abyste lépe vycházeli s novým kolegou z práce, jednoduše je požádejte o radu. Nemusí se jednat o nic světoborného. Požádejte jej například o propisku nebo sešívačku. Důležité je, aby se dotazovaná osoba cítila důležitá a nezapomněla na vás. To je klíč k tomu, abyste byli ve společnosti populární.

Výše zmíněné psychologické triky jsou velice jednoduché, takže je můžete při nejbližší příležitosti vyzkoušet. Uvidíte, že v reálném životě opravdu fungují.

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu