Průvodce úspěšných pracovníků: Zvyky, které byste si měli osvojit

Co vědí nejúspěšnější lidé – ti, kteří dostávají povýšení a příležitosti, které jim zjevně nikdo neodepře? Ukázalo se, že docela dost. Odborníci na kariéru vám přináší řadu těch nej tipů, jak přistupovat ke svému pracovnímu životu.

Každý z těchto zvyků se dá vykonat hned, stačí jen chtít a mít pevnou vůli to vydržet.

Mluvte na schůzkách

Zvláště pokud jste na velké schůzce, nenechte se zastrašit tamními lidmi s vyššími pozicemi. Ujistěte se, že máte čím přispět a pak promluvte. Čím více se s nadřízenými lidmi sblížíte, tím vyšší máte šance, dostat se do jejich okruhu přátel a možná tak i povýšit. Pokud mluvit na veřejnosti moc neumíte, je tu od toho kariérní trenér. Nebojte se ho vyhledat.

Oblékněte se na pracovní pohovor

Slyšeli jste to tisíckrát, ale platí to stále. Měli byste se umět prezentovat tím správným způsobem. Komunikujte a přistupujte zodpovědně k tomu, jak byste profesi vykonávali.

Postavte se výzvě

Neříkejte větu typu: „Nic se s tím nedá dělat“. Nejúspěšnější lidé naopak jednají.

Hledejte příležitost k profesnímu růstu

Ať už jde o nabídku vést projektový tým, dobrovolnou práci s mentorem mladšího zaměstnance nebo o převzetí školení nových stážistů – lidé, kteří to dělají, si mohou polepšit, jak finančně, tak postupem v kariéře. Najednou vás může nadřízený vidět jako vůdčí osobnost.

Najděte si spojence v celé organizaci, kde pracujete

Ne nadarmo se říká, že se pracuje v týmu. Vycházejte dobře se všemi, od účetní až po recepční a jiné úředníky, záleží na konkrétním pracovišti.

Věnujte lidem svou plnou pozornost

Naslouchání je jednou z nejlepších dovedností, kterou zaměstnavatelé hledají u potenciálních a současných zaměstnanců, souvisí totiž s vnímanou schopností vést. Poskytovat lidem neomezenou pozornost, pomáhat jim, cítit se motivovaní a nabití energií – v závěru pozitivně naladí i ostatní.

Zůstávejte profesionály

Chtěli byste manažera, který zmešká termíny, zapomene odpovídat na e-maily a raději se věnuje klepům, co se kde povídá? Samozřejmě, že ne! Takže pokud se chcete posunout dopředu, neměli byste se tak chovat.

Dodržujte čas

Nejen proto, že je to příjemná věc, ale také z toho důvodu, že vám to zajistí lepší místo u stolu než být nacpaný v zadní části místnosti.

Myslete jako manažeři, ne jako zaměstnanci

Zaměstnanci čekají, až jim bude řečeno, co mají dělat. Manažeři strategicky uvažují o tom, co je třeba učinit a pak to vykonají. Zaměstnanci mohou dělat svou práci dobře, ale manažeři se angažují v tom, aby se dařilo týmu. Tak mentorují ostatní zaměstnance.

A lidé, kteří dostanou povýšení, myslí jako manažeři. Tak o tom uvažujte.

Zdroje: themuse.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu