Proč v dnešní době stále více lidí upřednostňuje zůstat svobodnými

Příběhy o smutku a osamělosti nezadaných mohou být na místě. Moderní lidé dnes začali zpochybňovat normy a naučili se skutečně si užívat svůj jediný život – ale proč? Existují různé důvody, proč by dnes lidé chtěli zůstat sami po delší dobu nebo možná dokonce navždy. Je to proto, že to už prostě není považováno za „špatné“.

Čas strávený s ostatními lidmi je příjemnější

Lidé se začali více soustředit na osobní čas, svůj společenský život a kariéru. Nechtějí, aby jejich život byl řízen jejich vztahovým stavem nebo aby zanedbával svou vlastní hodnotu. To jim dává šanci zůstat otevřenější novým dobrodružstvím a ve skutečnosti se považují za zábavnější, protože jsou nezadaní.

Vychutnávají si každou minutu svého života, což je více, než mohou lidé z předchozích generací říci. Uznávají životní hodnotu.

Ženy mají rádi pocit nezávislosti

Ženy milují pocit, že jsou nezávislé a svobodné. Zaměřují se na svou kariéru a respektují svůj osobní život bez nutnosti obětovat se kvůli lásce. Díky tomu, že se dostali do vztahu, se bojí ztratit všechno, zejména svou nezávislost.

Z tohoto důvodu se nakonec provdaly později v životě, jakmile dokončily vysokoškolské vzdělání a měly stabilní kariéru. To je hlavní důvod, proč míra rozvodovosti výrazně poklesla.

Jak stárneme, začíná se svobodný život zdát lepší volbou

Byla provedena studie na lidech ve věku od 40 do 85 let, která ukázala, že jejich single životy byly mnohem lepší. Jak stárli, ve skutečnosti byli ještě spokojenější. Když se to srovnávalo s těmi, kteří měli romantické partnery, nebylo to tak jednoduché.

I když mnoho lidí nevěří ženě, která byla většinu svého života svobodná a říká: „Jsem šťastná,“ ve skutečnosti je. Jejich duševní a fyzické zdraví je stejně dobré jako jejich vdaným protějškům.

Nechtějí vstupovat do manželství

Lidé, kteří hledají silný vztah a chtějí se zavázat, skončí single, protože nemohou najít někoho, kdo si cení závazku. Dnes je to vzácné a buduje to strach, který lidem nedovoluje, aby se navzájem vzdali svobody.

Když svému partnerovi stále připomínáte hodnotu závazku, ale on nezmění svůj pohled, vypadá to, že jste zbytečně ztráceli čas. Proto si někteří lidé myslí, že získání partnera na stejné úrovni za to nestojí a v některých případech je nemožné.

Jsou nedůvěřiví

I když existují šťastné milostné příběhy, ty, které mají špatný konec, se nás obvykle drží. Tato skutečnost může hrát s naší schopností důvěřovat a může ztěžovat uvěření tomu, co říká někdo jiný. Čas, který potřebujeme, abychom poznali něčí osobnost a zjistili, zda mu lze důvěřovat, se zdá být příliš těžké.

Zůstávají svobodní kvůli nízké sebeúctě

Když si užíváme snění, spíme, kdykoli chceme, a trávíme čas osamoceně, začneme si myslet, že nejsme dost dobří na to, abychom měli partnera. Většinou proto, že tento druh životního stylu není snadné sdílet s ostatními, ale pro nás je to prostě perfektní. Zdá se, že nízká sebeúcta brání mnoha lidem ve vztazích a jsou šťastnější, že zůstávají single, aniž by si dělali starosti s tím, co si o nich ten druhý myslí.

Chtějí na sobě pracovat

Ano, ve vztahu můžete na sobě pracovat, ale máte více příležitostí, když jste nezadaní. Když pracujete na osobním rozvoji, je snazší budovat lepší charakter a pracovat na svých slabostech a stát se silnějšími. Pokud nemáte na mysli někoho jiného, máte mnohem více času na obchodní nápady, relaxaci a práci. Svoboda výběru toho, co chcete dělat se svým volným časem, je důvodem, proč se mnozí rozhodnou zůstat sólo.

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu