Proč se některé páry dokážou vzpamatovat z nevěry, a některé ne?

Nevěra sama je obrovskou morální ránou pro vaši drahou polovičku. V několika desítkách minut totiž můžete zbořit vztah, který jste budovali i několik desítek let. Při první možnosti tak musíme uvést, že nevěra neřeší absolutně nic a většinou nastalou situaci ještě o mnoho zhorší. Obnovit potom důvěru a lásku ve vašem vztahu pak dokáže pouze naprosté minimum párů. Jak to dělají?

Podvádění se musí zastavit

První a naprosto zásadní věc k obnovení vašeho partnerského vztahu je ukončení veškerých nevěrných aktivit. Buďte si stoprocentně jistí, že pokud vám nevěra prošla jednou, podruhé se tak nikdy nestane. Podle některých psychologů je to totiž pro druhého partnera pouze ztráta času. On se snaží napravit váš vztah, zatímco vy se stále zabýváte svými nevěrnými aktivitami. Pokud chcete vztah zachránit, podvádění musí přestat.

Totální upřímnost je nezbytná

Když už ve vašem vztahu dojde k nevěře, měli byste si po jejím odhalení vše ujasnit. I když je toto téma velice citlivé a nebude se vám o něm mluvit snadno, můžete se z vysvětlení partnera poučit. Třeba vás podvedl pouze proto, že mu na vás něco nevyhovovalo a někdo jiný mu to prostě nabídl. V takové situaci už není místo na zapírání ani lži. Jestliže chcete být dál se stávajícím partnerem, musíte si všem dopodrobna vyříkat.

Jak obnovit důvěru?

Partner, který podváděl, musí být naprosto upřímný a hodně se snažit, aby si u své drahé polovičky zvládl vybudovat ztracenou důvěru. To zahrnuje i odkrytí emailů nebo SMSek, díky čemuž můžete partnerovi dokázat, že jste svou aféru skutečně ukončili. Jako malý dárek na důkaz důvěry a uznání chyby dejte druhému například heslo ke své sociální síti. Uvidíte, že po těchto malých krůčcích se vaše láska obnoví.

Páry, které dokázaly překonat nevěru jednoho z partnerů, musely nutně projít všemi zmíněnými kroky. Je však daleko lepší věnovat se právě vaší drahé polovičce než hledat povyražení, kvůli kterému jsou nakonec pouze samé problémy.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu