Proč jsou mileniálové tak důležití v celosvětovém průmyslu luxusu?

Mileniálové neboli generace Y je společnost lidí, kteří se narodili mezi léty 1981 a 1996. Dnes jsou považováni za nejvýznamnější generaci současné doby. Tvoří jeden z největších a nejrychleji rostoucích segmentů luxusního spotřebitelského trhu.

Generace mileniálů vyrostla v době internetu a mobilních technologií. Tato skupina lidí má neustále nová očekávání ohledně toho, co by luxusní značka měla přinést. Spolu s mladšími spotřebiteli této generace generují víc jak 30 procent všech výdajů co se týká luxusu, v roce 2017 generovaly až neuvěřitelných 85 procent celosvětového růstu luxusu.

Budoucnost luxusu

Luxusní značky se svým prodejem zaměřují na své bohaté mileniály, protože představují dlouhodobý potenciál. Průmysl, kterému kdy dominovali zákazníci středního věku s vysokou hodnotou, nyní vidí svou přítomnost i budoucnost v nové generaci mladých a bohatých spotřebitelů – mileniálů.

Společnost Bain & Company předpovídá, že mileniálové a celá generace Z budou do roku 2025 představovat téměř polovinu celkového prodeje luxusního zboží, čímž se hodnota světového luxusního průmyslu dostane na 290 miliard EUR.

Faktory ovlivňující nákup nového tisíciletí

Jakmile mileniálové začnou utrácet, tak se značky produkující luxusní zboží snaží zjistit, jak tato generace přemýšlí, když nakupuje. Existují čtyři důležité charakteristiky nového tisíciletí, které musí špičkové značky uspokojit:

  1. Mileniálové hledají sebevyjádření.
  2. Mileniálové si cení zkušeností z vlastnictví.
  3. Mileniálové utrácí více za značky, které jsou sociálně odpovědné a ohleduplné k životnímu prostředí.
  4. Mileniálové používají ke svému nákupu strategie zvané „omnichannel“.

Mileniálové hledají sebevyjádření. Sociální média jsou jejich oblíbeným prostředkem, jak se vyjádřit.

Miléniálové oceňují luxusní značky, které vyjadřují své vášně a individualitu způsobem, který lze vizuálně sdílet na sociálních médiích. Jsou to tvůrci, kteří oceňují personalizaci a schopnost sdílet svůj názor. Cení si sebevyjádření a mají neomezené množství digitálních platforem, na kterých se mohou vyjadřovat a sdílet své zkušenosti a pocity – od Instagramu, přes YouTube, Facebook až po Snapchat.

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT