Příběh Estee Lauder, zakladatelky veleúspěšné kosmetické společnosti

Estee Lauder založila svou kosmetickou společnost v roce 1946, a dokonce i teď, když už s námi není, moderní ženy nadále používají tuto kosmetiku, nesoucí její jméno. Ať už jste novým podnikatelem nebo hledáte inspiraci k úspěchu, zde je několik poznatků, které se můžete od Estee Lauder naučit.

Věk není jen číslo

Když se Estee Lauder naučila, jak si vyrobit účinné kosmetické krémy, byla to teprve dospívající dívka. Vše ji naučil její strýc, který byl místním lékárníkem, a ona je následně prodávala je do místních kadeřnictví. Měla vlastní marketingové triky. Aby zvýšila své prodeje, začala rozdávat vzorky zdarma. Takže  bez ohledu na to, kolik je vám let – ať už je vám 14 nebo 64 let – vždy máte šanci stát se jednou z nejúspěšnějších lidí na světě. Jen tvrdě pracujte a věřte v sebe samé.

Pracujte tvrdě, a to doslova

Své podnikání Estee Lauder zahájila v kuchyni. Nemusíte mít slavné rodiče nebo manžela, spoustu peněz a velkou společnost, abyste mohli prosperovat. To, co je nejdůležitější, je vaše tvrdá práce k úspěchu. Ponořte se do svého cíle a nebojte se něco obětovat. Tato oběť se vám jistě vyplatí. Ovšem pokud si nevěříte, jste odsouzeni k selhání.

Sebevědomí je všechno

Vždy bude někdo, kdo bude chtít zničit vaše sebevědomí a přimět vás pochybovat o svých snech. Naslouchat jim znamená vzdát se sebe sama. Estee Lauder věřila v sebe sama a byla si jistá, že jednoho dne zbohatne.

Odmítnutí je hnací motor

Když se Estee sešla s vedoucím největšího obchodního domu v Evropě, galerií Lafayette, aby ukázala a prodala své výrobky, manažer její nabídku odmítl. Ať už náhodou, nebo úmyslně, rozlila své vzorky parfémů na podlahu, aby přitáhla lidi k jejím výrobkům. A jak to dopadlo? Parfémy mu zavoněly a Estee získala smlouvu. Zůstaňte asertivní a nenechte se každým „ne“ zastavit v dosažení vašeho cíle.

Milovat svůj nápad je klíčem k úspěchu

Estee milovala své kosmetické výrobky. Ať už děláte cokoli, ujistěte se, že je to pro vás radost, že tuto činnost prostě milujete.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu