Přestaňte prezentovat své produkty a služby. Máte k prodeji cennější komoditu

Už jste slyšeli pojem „firemní kultura?“ Pokud ne, tak vítejte na malé přednášce, kde se vám pokusíme vysvětlit základní princip.

Vše je založeno na příběhu vaší firmy

Hodnoty, které tvoří vaši „firemní kulturu“, vyprávějí příběh o vaší značce. Zaměřte se na otázky typu – „Proč jsou vaši zákazníci důležití, a jak se to odráží ve vašich službách? Proč je vaše jedno z nejpřitažlivějších míst pro práci? Proč se vaši zaměstnanci tolik zajímají o produkt a zákazníky? Jakým způsobem je pro spolupráci prospěšný vztah mezi společností a jejími prodejci? Jaké nejzajímavější příběhy o zákaznických zkušenostech můžete vyprávět?“ Vyprávění je nezapomenutelné a přesvědčivé, statistiky ne. Ujistěte se, že každý, kdo zastupuje vaši firmu, vypráví stejný příběh, a je přesvědčivý.

Dejte si pozor na komunikace ve společnosti

Komunikace, která v mnoha firmách vázne, je problémem mnoha organizací. Názorným příkladem je situace, kdy obchodní tým zákazníkovi předá jinou informaci ohledně doručení než tým, který se doručením produktu zabývá. Nevylučujte své týmy z konverzací, které mohou ovlivnit způsob jejich práce.

Vyjádřete důležitost poctivosti

Důvěra je jedním z nejlepších ovlivňujících rozhodnutí o nákupu. Když společnost funguje na základě příběhu, musí se to odrazit i prostřednictvím chování osob v terénu. Někteří lidé si rádi věci přibarvují, vyhýbají se přímé odpovědi nebo toho naslibují příliš mnoho. Vy a váš prodejní tým byste měli mít připraveny stejné odpovědi pro záludné otázky. Způsob, jakým vyřizujete námitky, vypráví příběh o vaší společnosti, takže se ujistěte, zda daný způsob je pro vás příznivý.

Udržujte pravidelný kontakt i s lidmi pracující na dálku

Pokud vaše prodejní síla pracuje z domu, zřejmě se nebude cítit součástí vašeho příběhu jako ti, kteří jsou fyzicky přítomní každý den. Je snadné tyto členy týmu zanedbávat. Jenže to je další chyba, těmto členům by měla být věnována zvláštní pozornost, abyste docílili toho, na čem společnost stojí.

Investujte svůj čas a peníze do organizace se silnou a příznivou kulturou. Když je váš tým vybaven tak, aby dokázal využít všech výhod spolupráce s vaší společností, budete mít pro svou značku pevný základ. Vaši lidé budou prosperovat, a vaše prodeje porostou. A o to přeji jde, ne?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu