Přestaňte být „šplhounem“ a udělejte na šéfa ten správný dojem

Většina lidí touží po uznání a pochvale šéfa. Někteří podřízení svým „podlézáním“ dosáhnou spíše opačného efektu. Někdy se zdá, že získat uznání šéfa může být obtížné. Existuje několik jednoduchých triků, jak si před šéfem udělat dobré jméno.

Nebojte se vyjádřit svůj názor

Vždy souhlasit se šéfem nemusí být vždy dobrý nápad. Někdy vás to může dokonce učinit v jejich očích cennějšími a ocení vaši poctivost a odhodlání. Nicméně, neshoda nesmí být osobní povahy a měla by být v nejlepším zájmu pracovního týmu. Buďte přímí v tom, čemu věříte, ale vždy se ujistěte, že se neshoda projeví jako logický přístup k problému.

Nedávejte nohu přes nohu

Když jste na schůzce se svým šéfem, snažte se nesedět se zkříženýma nohama. Když budete mít nohy položené na zemi, pomůže vám to snáze přijít s odpověďmi na velmi složité otázky. Tento trik vám také pomůže přejít mezi racionálními a kreativními myšlenkami, což může být pro vašeho šéfa dalším důvodem, proč si o vás myslet jen o nejlepší.

Požádejte svého šéfa o radu, nikoli o jeho názor

Když se zeptáte svého šéfa na jeho názor, stane se objektivním hodnotitelem. Ale když je požádáte o radu, vytvoříte  atmosféru partnerství, která je povzbudí, aby více podporovali vaše rozhodnutí a nápady.

Přikyvujte, když šéfovi představujete svůj nápad

Pokud chcete, aby se váš šéf  s vámi na něčem dohodl, usmívejte se, udržujte oční kontakt a kývněte hlavou, když představujete svůj návrh. Tato kombinace řeči těla může mít hypnotický účinek na vašeho šéfa, přimějete ho kývnout na váš nápad.

Nenápadný běžný rozhovor

Nikdo nechce mluvit o práci 24/7, ani váš šéf. Takže, pokud jste v situaci, kdy je nutné provést malý rozhovor se svým šéfem, zeptejte se na jeho koníčky a zájmy namísto otázek souvisejících s prací.

Svou chybu vždy přiznejte

Pokud uděláte chybu, nepokoušejte se ji skrýt před svým šéfem nebo z ní obviňovat své kolegy. Potvrďte svou chybu a sdělte svému šéfovi, jaké jste našli řešení. Budou vás respektovat mnohem více, pokud to uslyší od vás spíše než od ostatních zaměstnanců, nebo ještě hůře od klientů. Když řeknete pravdu, pomůže vám to s nimi vybudovat důvěryhodné pouto, které vás postaví výše na váš piedestál.

Mějte vždy více řešení

Šéfové mohou být někdy úzkostliví, protože nejsou schopni řešit problémy tak, jak tomu bývalo roky před jejich současnou vedoucí rolí. Když tedy svému šéfovi přinesete pouze jedno řešení problému, neúmyslně tím zvýšíte jeho strach ze ztráty kontroly.

Ale když přinesete dvě nebo tři řešení a necháte je vybrat si mezi nimi, budou mít pocit, že významně přispívají k řešení problému. Nebudou mít pocit, že jsou nuceni zvolit si něco, co nechtějí, a nebudou na vás působit defenzivně.

Zdroj: c-suitenetwork.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu