Pracujete z domova a děti vás neustále ruší? Máme tipy, jak je zabavit

Nový karanténní řád u nás v republice byl prodloužen do konce dubna, což znamená, že všichni ti, co mohou pracovat z domu, této šance využijí a budou se věnovat kromě práce i svým dětem. Jenomže zabavit takové dítě není jen tak, proto jsme pro vás připravili seznam, který vám pomůže je zabavit, a zároveň je něčemu přiučit.

Nechte své děti sestavit si vlastní videoherní konzoli

Jsou vaše děti už unavené z hraní videoher? Proč své děti nepodpořit v technických směrech? Na trhu se objevila novinka, která dětem umožňuje pochopit, jak herní konzola funguje. Jedná se o sadu MAKERbuino Educational DIY Game Console, jejímž sestavením si děti vytvoří svou herní konzoli.

Ukažte jim, že i dokumenty mohou být zajímavé

Je jasné, že většinu času děti tráví u televize, která nabízí nespočet kanálů určených přímo pro ně. Aby ale nelenily a něčemu novému se přiučily, i když zrovna ve škole nejsou, ukažte jim nový směr nenásilné výuky. Na Netflixu nebo jiných streamových službách naleznete nespočet dokumentů a výukových programů, které si vaše děti jistě oblíbí.

Proč nevyužít moderních výukových aplikací?

Vzhledem k tomu, že i vy trávíte doma čas svou prací, využijte výukové aplikace. Babbel a Duolingo patří mezi světově nejuznávanější program výuky jazyků. Vše je pojato jakousi lehkou formou hry, což je skvělý způsob, jak se dítě může nenásilně zdokonalit například v angličtině. Ovšem pozor, existují i další aplikace, které jsou zaměřeny na jiné předměty.

Rozvíjejte u svých dětí schopnost programování a kódování

Kódování a programování ještě zdaleka nejsou součástí učebních osnov na mnoha školách. Ale nic nebrání tomu, aby se tomu děti věnovaly doma. Kurzy kódování jsou vyvinuty proto, aby se naučily kódovat prostřednictvím praktických projektů. Ve skutečnosti budete budovat skutečné, funkční vzdělávací aplikace a hry. Doporučujeme kurz Udacity, Sololearn nebo Data Camp.

Hrát si můžou i při sestavení vlastního robota

Dalším způsobem, jak můžete proměnit hrací čas dětí v učení je, že si sami sestaví robota. Například základní sada STEM obsahuje všechny náležitosti, které dětem pomohou prozkoumat základy robotiky. Díky zahrnutým nástrojům a průvodci mobilními aplikacemi je pro děti snadné začít s projektováním a budováním téměř nekonečného počtu projektů.

Věříme, že jsme vám i vašim dětem dodali potřebnou inspiraci.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu