Práce na směny může ohrozit váš vztah. Jak se tomu vyhnout?

Když páry pracují na různé směny, může to snížit jejich příležitosti pro interakci tváří v tvář a smysluplné společné chvíle. To nakonec může ztěžovat nalezení času na spojení, komunikaci a udržování intimity.

Partneři, kteří se doma pouze míjejí a převážně žiji pomocí vzkazů, mohou mít větší problémy se svými vztahy, manželstvím a rodičovstvím.

Nikoho nepřekvapí výsledky výzkumu, kde se ukázalo, že práce na směny – zejména noční směny – může způsobit pracovní nespokojenost a negativně ovlivnit vaše zdraví.

Společné soužití s protisměnami je především o respektu a vycházení si vstříc.

Dopřejte partnerovi dostatek spánku

Když je váš partner celou noc v práci, chcete s ním trávit čas přes den. Pohled na spícího partnera vás zřejmě nenaplňuje, ovšem uvědomte si, že potřebuje spát stejně jako vy.

Je všeobecně známé, že nedostatek regeneračního spánku může ovlivnit fyzické a duševní zdraví.

Dlouhodobě pomáháte podporovat jejich duševní zdraví a pohodu tím, že je necháte vyspat. V krátkodobém horizontu budou mít mnohem lepší náladu, když se probudí odpočatí.

Procvičte si aktivní poslech

Všichni jsme vinni z toho, že „nasloucháme “ našim partnerům, zatímco nás ve skutečnosti ruší naše telefony. Tyto situace mají dokonce název – phubbing – což znamená někoho urazit pomocí smartphonu.

Jistě jste možná „slyšeli“, co říkali, ale pravděpodobně si nepamatujete konkrétní detaily, nebo máte celé mezery v konverzaci, protože jste pozornost věnovali telefonu.

Když svého partnera aktivně neposloucháte, může to vnímat tak, že váš telefon je pro vás zajímavější než partner. Nejen, že to může vést k tomu, že se váš partner bude cítit opomíjeně, ale když ho nevyslechnete, možná vám unikne důležitá událost v jeho životě či ve vašem vztahu.

Při přestávce v práci pošlete zprávu, emoji nebo GIF

Pokud je čas, který můžete strávit se svým partnerem, omezený, zkuste vtěsnat další spojovací momenty, kdykoli můžete. Příležitostí může být více, než si uvědomujete.

Přestávky během směny se mohou zdát velmi krátké, ale místo toho, abyste je trávili doomscrollováním a zvyšovali svou úzkost, můžete svému partnerovi zavolat a alespoň na pár minut se vzájemně slyšet.

Společný čas si užívejte kvalitně

Největší odměnou za to, že jste v oddaném vztahu, je možnost trávit čas s milujícím člověkem. Jak ale můžete maximalizovat čas, který spolu máte?

Promluvte si se svým partnerem o tom, kdy můžete spolu trávit spolu čas.

Po dni plném stresu je snadné strávit „společný čas“ kontrolou vašeho osobního e-mailu, odesláním textových zpráv rodině nebo čtením zpráv. Ale všechny tyto individuální úkoly vám zaberou čas, který byste mohli strávit se svým partnerem.

Pokuste se najít činnosti, které byste mohli dělat společně.

Nemusí to být procházky po západu slunce nebo líbání nad talířem špaget. Vy dva přesně víte, jak vypadají vaše dokonalé společné okamžiky, proto zajistěte, aby se tato kvalitní setkání uskutečnila – i když je čas omezený.

Zdroj: psychcentral.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu