Poznejte sedm nejdražších alkoholických koktejlů na světě

Většina lidí pije alkohol pro jeho účinky na lidskou psychiku. Ztráta zábran, smích a zábava však nemusí jediným důvodem, proč si alkohol vychutnat. Existují koktejly, které jsou vynikající díky své chuti a složitému aroma. Čím lepší přísady, tím dražší a lepší je koktejl. Všechna tato kvalita je však podmíněna vysokou cenou.

Winstonův koktejl – 274 000 Kč za sklenici

Tento koktejl, který servíruje pouze jeden mimořádně talentovaný barman Aussie, obsahuje řadu nejdražších likérů, které jsou v současné době na trhu, včetně Grand Marnier Quintessence a řady dalších. Množství koktejlů, které lze připravit pomocí tohoto receptu, je však omezené, protože jednou ze složek je koňak vyrobený v roce 1858.

Působivě je koktejl vyráběn také pomocí tažených cukrových ozdob, které jsou vytvářeny pomocí samotných koktejlů použitých v nápoji. Konečným výsledkem je „koktejlová socha“, která vypadá jako foukané sklo.

Vzhledem ke vzácnosti ingrediencí, koktejl Winston pravidelně zaujímá žebříčky jako jeden z nejdražších nápojů na světě, pokud jde o koktejly.

Salvatore’s Legacy – 177 600 Kč

Salvatore’s Legacy, který je v současné době nejstarším koktejlem na světě, je domácím nápojem Playboye v Londýně. Tento šíleně drahý koktejl obsahuje pouze čtyři ingredience: 1778 Clos de Griffier Vieux Cognac, 1770 Kümmel Liqueur, kolem 1860 Dubb Orange Curaçao a některé hořké angostury vyrobené na počátku 20. století.

Každý z těchto koktejlů vyrábí legendární barman Salvatore Calabrese. 

Koktejl Ruby Rose – 854 000 Kč

Tento koktejl je ve skutečnosti natolik cenově dostupný, že si ho můžete vyrobit sami. Barmani v hostinci White Barn Inn to dělají pomocí džusu z granátového jablka, vodky Hangar One, St. Germain, pomerančového džusu a růžové vody. To nezní jako drahý nápoj, že?

Je to opravdu zdobení, díky níž se tento koktejl řadí mezi nejdražší nápoje na světě. Koneckonců, je opravdu drahé najít čtyřkarátový rubín, který se hodí do koktejlu, který má jinak cenu 400 Kč.

The Diamond Is Forever Martini – 385 000 Kč

Tento koktejl Grey Goose and Lime se zdá docela standardní v každém baru … kromě jednoho karátového vysoce čirého diamantu, který koktejl zdobí. Tento koktejl s tématikou Jamese Bonda se v současné době podává pouze v Ritz-Carlton v Tokiu.

Nicméně, podobně pojmenovaný koktejl zahrnující vlastní zásnubní prsten lze také nalézt v New Yorku v jednom luxusním baru.

1811 Chateau D’Yquem – 2 775 760 Kč

Tento koňak překonal světový rekord v Guinessově knize za nejdražší láhev bílého vína v roce 2011 a je snadné pochopit proč. Tato starodávná láhev si stále zachovává svou jasnost a v mnoha zemích za ni pořídíte dům.

Je těžké říci, jak chutná, protože láhev, která zbyla, zestárla o mnoho let. V tomto okamžiku to může být spíše historický artefakt než skutečný nápoj. 

Diamond Jubilee od Johnnie Walker – 3 523 000 Kč

Johnnie Walker má tendenci vyrábět některé z nejdražších nápojů na světě. Na lidi obvykle zapůsobí cenovka Black Label nebo některé z dalších „špičkových“ whisky vyrobených touto velmi oblíbenou společností.

Většina lidí však možná omdlí, pokud uvidí cenový štítek na této konkrétní sérii lahví. Série Diamond Jubilee od Johnnie Walkera byla vytvořena k oslavě 60. výročí korunovace královny v Británii, a protože se konaly na tak vysoké úrovni, byly úspěšně vyrobeny pouze tři.

Diamond Jubilee je považováno za nejlepší whisky, jakou kdy Johnnie Walker vytvořil. 

Také láhev diamantového jubilea je drahá. Koneckonců, má krystaly z baccaratského křišťálu ve tvaru diamantů a je pokryta polovičním karátovým diamantem, který to všechno doplňuje. Nikdy však nebyly prodány žádné prázdné lahve.

Milionářská vodka – 3,7 milionu dolarů

Miliardářská vodka se vyrábí zcela ručně a pouze na objednání. Každá láhev je vyrobena v mikrobáze pomocí přísně tajného ruského receptu, který zaručuje především hladkost alkoholu.

Pak existuje konstrukce láhve, ve které se vodka prodává. Tato masivní láhev o objemu 5 litrů je pokryta 3 000 diamanty a krystaly Swarovski. Lahev navrhla legenda luxusního zboží Leon Verr. Díky své vysoké ceně je v současné době nejdražším nápojem na světě.

Zdroj: thrilist. com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu