Pověst je v profesionálním životě důležitá. Navzdory tomu si ji mnoho lidí nevědomky ničí

Každý člověk chce být respektován a oceňován svou rodinou, přáteli a kolegy. Ale někdy zničíme veškeré úsilí, které jsme vynaložili na budování naší reputace, neopatrnými slovy nebo chováním, které se zdá být naprosto neškodné. Lidé kolem nás interpretují tyto signály svým vlastním způsobem, aniž si to uvědomujeme.

Vyvarujte se emočnímu vydírání

Nejčastějším typem emočního vydírání je „donucení“ lidí opakovat, co již řekli. Například: „Jana byla dnes povýšena.“ „Vážně?“ Zkuste „vážně“ nahradit něčím vhodnějším, kdy nemusí protějšek opakovat své oznámení.

Pokrytectví ve vysvětlování

Pokud řeknete někomu „ne“, udělejte to opatrně, ale buďte přímočaří. Pokud začnete danou osobu chválit a vysvětlovat, jak je skvělá, situace se tím jen zhorší.

Nesnažte se zbavit své odpovědnosti

Tady mluvíme o lidech, kteří „za to nemohou“. Pokouší se uniknout jakémukoli podezření, než je vůbec obviní. Kromě toho toto chování znamená, že osoba je opravdu nejistá. Nedůvěřují jim a nerespektují jejich neschopnost převzít odpovědnost.

Neurážejte si při každé nepříjemné poznámce

Osoba, která se vždy bezdůvodně chová urážlivě nebo žárlivě, již není považována za rovnocennou s ostatními. Je s nimi zacházeno jako s dítětem, které nedokáže ovládat své vlastní emoce. Ukazuje také nejistotu, která není vůbec dobrá pro kariérní ani osobní život.

Neignorujte své problémy

Existují lidé, kteří o svých problémech neradi mluví, a to je jejich právo. Ale pokud chcete mluvit o svých problémech, je to v pořádku. Nebojte se říci lidem, kteří se vám svěřují se svými problémy, že máte i své starosti. Nebuďte jen posluchači.

Nezlehčujte vlastní pocity

Někdy nebereme své vlastní pocity a emoce tak vážně, jak bychom měli, a neotevíráme se jiným lidem. Ale kdybychom se skutečně podělili o své problémy s ostatními, mohlo by nás to uklidnit. Ti, kteří nemluví o svých emocích, se zdají velmi silní a lidé s často myslí, že není nutné brát v úvahu jejich pocity.

Použití slova „obvykle“ jako omluvu

Tímto slovem se snažíme, aby naše chyby nevypadaly tak vážně. Ale ve skutečnosti vypadají tyto výmluvy žalostně a lidi jen dráždí. Je lepší se za své chyby omluvit bez spousty zbytečných výmluv.

Plňte si svá přání

Pokud někdo neustále ignoruje svá vlastní přání a potřeby z důvodu nejistoty nebo problémů někoho jiného, ostatní lidé také začnou ignorovat jejich přání. Dělejte, co chcete, pokud to pro ostatní lidi není problém.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu