Podnikání v páru může být velmi úspěšné, pokud najdete ten správný obchodní nápad

I když to může být náročné, existuje několik obchodních příležitostí pro páry, které hledají společné podnikání. Ačkoli začít podnikat se svou drahou polovičkou může některým párům připadat jako špatný nápad, pro jiné to může být práce snů. Vaše pouto z vás může vytvořit vynikající obchodní partnery.

Spolupráce s partnerem vás může narušovat vaše podnikání nebo narušit váš vztah, ale stejně snadno vás může sblížit a zdvojnásobit vášeň. Pokud vy dva zvládáte konflikty dobře a navzájem se motivujete, měli byste zvážit proměnu svých vášní v podnikání.

Obchodní nápady pro páry

Mnoho startupů se dobře hodí pro tým dvou osob. Jako u každého partnerství fungují tyto podnikatelské nápady nejlépe, když každý z vás převezme roli, která odpovídá vašim dovednostem a přednostem. Podnikatelský vztah, jako všechny obchodní podniky, je skutečně dílem lásky. 

1. Cateringová společnost     

Některé páry se dohadují o to, kdo by měl vařit večeři, ale pro jiné je společná příprava jídla zábavnou činností. Pokud vy a váš partner spadáte do druhé kategorie – a jste dobří kuchaři – možná byste měli zvážit zahájení vlastního stravovacího podnikání. Nechte rezidentního gurmána pokrýt většinu přípravy jídla, zatímco druhý slouží jako zástupce zákaznických služeb a sous-chef.

2. Kavárna

Někdy je to, co páry potřebují, práce s lidmi. Pokud se v tom vidíte, zvažte otevření malé kavárny. Kavárna nevyžaduje mnoho místa a omezená nabídka je dobrým způsobem, jak se zaměřit na vysoce kvalitní nebo speciální položky. Jeden z vás může vést zákaznický servis, zatímco druhý pracuje na kávě. Přemýšlejte o přijmutí manažera a zaměstnance, abyste se mohli střídat s volnými dny bez zavření obchodu.

3. Online prodejce

Možná jste pár, který miluje společné nakupování. Pokud vás baví prohlížet garážové výprodeje a obchody s udržitelnou módou nebo máte znalosti o starožitnostech či historických předmětech, můžete uvažovat o online prodeji, protože položky, na které narazíte, jsou někdy cenné a lze je dále prodávat na specializovaném trhu. Starožitnosti, staré hračky a komiksy jsou jen několika příklady položek, které by potenciálnímu nakupujícímu mohly padnout do oka, zejména na internetu.

Začněte otevřením online obchodu prostřednictvím platforem sociálních médií, jako je Facebook Marketplace nebo web jako eBay, kde můžete oba inzerovat své položky na místě. Pokud vaše podnikání roste, zvažte expanzi do kamenné lokality.

4. Výuka kondice

Pokud jste pár, který společně běhá a chodí do posilovny, může být zahájení fitness podnikání pro vás to pravé. Ať už máte zájem o osobní školení nebo výuku ve třídě, můžete se certifikovat prostřednictvím organizací, a poté začít přijímat klienty. Pokud se vy a váš partner specializujete na stejnou oblast, můžete zdvojnásobit počet sezení nebo lekcí, které nabídnete. Alternativně, pokud je jeden z vás osobním trenérem a druhý vyučuje třídu, můžete rozšířit svou klientskou základnu prostřednictvím rozmanitosti služeb.

5. Domácí úklidová služba

U pracujících rodičů může úklid domu spadnout až na konec seznamu úkolů. Nabídněte těmto rodinám víkendy a večery k úklidu jejich domácnosti, jako je vysávání, utírání prachu, mytí podlah a úklid koupelen. Díky tomu, že vy a váš partner pracujete jako tým, budete moci tyto úkoly zvládnout dvakrát rychleji.

6. Obchod se zvířaty

Máte vy a váš partner rádi zvířata? Sdělte přátelům a sousedům, že jste k dispozici, abyste mohli hlídat či venčit jejich mazlíčky, když majitelé jedou na dovolenou nebo víkendový výlet. Majitelé domácích zvířat se často cítí klidněji, pokud nechají své chlupaté přátele v péči důvěryhodného majitele domu, než je umístit do zvířecího hotelu, takže získání doporučení by nemělo být příliš obtížné. Nabízet dva ošetřovatele znamená více individualizovanou pozornost pro domácí mazlíčky vašich klientů, což může být skvělý prodejní tah.

Zdroj: businessnewsdaily.com

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu