Peněženky o nás mnoho prozradí. Jak vybrat tu správnou?

I když se s postupem času přechází na placení prostřednictvím mobilního telefonu, na peněženky se stále ještě nezanevřelo. Jsou totiž věci (doklady, mince nebo bankovky), které jen tak po kapsách nosit nemůžeme a které, zejména u dokladů, do telefonu nepřehodíme. Navíc jsou drobné módní doplňky tím, co o vás mnoho prozradí. O mužích třeba řeknou to, jestli jsou úspěšní, ať už za úspěch bereme cokoliv.

Nejdůležitější módní doplněk

„Mobil, klíče, peněženka,” tradiční trojice, kterou si zkontrolujeme předtím, než vycházíme z domu. I přes zvýšené množství plateb prostřednictvím mobilního telefonu jsou peněženky tím, bez čeho zkrátka nepřekročíme práh dveří. I když je mnoho lidí nazývají nejdůležitějším módním doplňkem, už dávno to není jen toto. Jsou nedílnou součástí osobnosti jak mužů, tak žen.

Zejména v posledním roce však došlo k jakémusi upgradu právě u peněženek. Z velkých, masivních a robustních alternativ se přesouváme k co nejmenším velikostem, které se pohodlně vejdou do kapsy u saka. S novou dobou se holt mění také preference uživatelů. A velikost se tedy záhy stává jedním z kritérií, na které se při výběru například pánské peněženky hledí především.

Co všechno v peněžence nosíte?

Velikost je jedním z hodnotících či výběrových kritérií, které peněženka musí splňovat, respektive na co se při výběru tohoto nepostradatelného každodenního parťáka díváme. I když aktuální trendy jasně ukazují na menší velikost peněženek, neznamená to, že se tímto směrem musíme dávat. Nepatříme do jednoho pytle. A tím rozhodujícím faktorem bude odpověď na otázku: „Co vše v peněžence běžně nosíme?”

Zatímco někdo nosí pouze nejnutnější doklady, jiný je fanouškem klubových členství a kartiček má v peněžence víc než dost. Jiný nosí velký obnos bankovek, protože nevěří internetovému bankovnictví, jiný potřebuje prostor jenom na mince, které nechce nosit po kapsách.

Neutralita vítězí

I když peněženky najdeme v nejrůznějších barevných odstínech, přesto se většinou preferují neutrální tóny. Důvod je prostý – právě peněženku u sebe máme prakticky neustále. A tak k nám a našemu outfitu musí dokonale ladit. Navíc neutrální barvy působí sebejistě, respektovaně a více byznysově. Zatímco pestrost o nás může napovědět spíše to, jak působit přes osobními partnery nechceme, čili že jsme možná roztržití, blázniví nebo nadmíru optimističtí.

Pokud máme být konkrétní, svou pozornost upněte na peněženky černé, tmavě modré nebo hnědé barvy.

Budchlap.cz

Pokud máme být konkrétní, svou pozornost upněte na peněženky černé, tmavě modré nebo hnědé barvy. Povoleny jsou také tmavě zelené peněženky, případně neutrální béžové, které na oko nemusí působit tak tvrdě. Záleží však na profesi, jakou vykonáváte. Světlejší peněženky nevydrží dlouho hezky čisté, ale tak je to prakticky u čehokoliv světlého.

Kvalita vyhrává

Pravděpodobně nikdo nechce utrácet každý měsíc za novou peněženku. I proto se v tomto případě vyplácí jít po kvalitě, nikoliv po ceně. Kožené peněženky jsou trefou do černého, navíc kůže jako taková se považuje za nejvhodnější materiál určený k výrobě peněženek. Právě tento materiál se totiž pyšní nejen vysokou životností, ale působí velmi elegantně.

Existují samozřejmě i jiné typy peněženek, ale skutečně kvalitní, které jsou navíc zpracované do nadčasového „střihu” jsou krokem tím správným směrem a nejsou trefou vedle.

Jaké zavírání preferujete?

I když je výběr pánské nebo jiné peněženky skutečně ryze záležitostí osobních preferencí, mezi další pomyslná výběrová kritéria patří zavírání. Některé módní doplňky nemají cvoček, ale jsou bez zavírání, což se někomu může jevit jako skvělé, pro jiného je to vysoce nepraktické řešení. Mezi nejčastěji hledané a kupované peněženky patří ty, které se zapínají na patentku, respektive cvoček nebo přezku. Zipy postupně vychází z módy, i když se s nimi stále hodně setkáme v dámském oddělení obchodních řetězců.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu