Opustili byste šesti místný plat v mezinárodně uznávané společnosti a zkusili kariéru v oblasti sociálních medii? My známe člověka, který to udělal

Alex Costa chytil příležitost za pačesy a stal se hvězdou YouTube.  Alexe pracoval v kanceláři YouTube v Los Angeles. Ten den se pro mohl, pro ostatní Alexovi spolupracovníky zdát, jako každý jiný. Před poradou si dali kávu, přečetli e-maily, probrali důležité věci. Pro Alexe to byl, ale den D na, který nikdy nezapomene!

Ten den dal výpověď na pozici, která mu měsíčně vydělávala šesti místnou sumu. A proč podstoupil takové riziko? Protože zatoužil se stát YouTuberem. Je to, to samé jako pracovat v kanceláři pro NBA a věřit, že můžete hrát basketbal stejně, jako největší hvězda Lebron James. Ano, sledujete, jak hraje, jaké má know- how hry, ale jste schopni hrát jako on? 

Pojďme si poodhalit, proč je Alexův příběh tak jedinečný.  V práci v kanceláři YouTube pomáhal těm nejzvučnějším jménům na této platformě růst a budoval tak jejich profil. Ale proč to také nezkusit na sobě, ne? Přes noc tedy Alex pracoval na svém profilu.

Ano přesně, přes den trénoval Lebrony Jamese a v noci trénoval – pracoval sám na sobě, aby se Lebronem stal

Jinými slovy, Alex na sobě tvrdě pracoval roky, aby se vypracoval na hvězdu. Ta se nezrodila za noc. 

„Pomohl jsem mnoha lidem zvýšit popularitu na sociálních médiích, a tak jsem začal přemýšlet, proč bych to taky nemohl udělat?“ 

A recept na úspěšná videa? Ani točení vlogů, herní videa mu tíženou slávu nepřinesly. Tak co tedy? Teprve až poté, co zveřejnil video s názvem „Tipy na růst vlasů pro muže“, začala jeho sledovanost na YouTube a na Instagramu stoupat.  

“ Nechápal jsem, proč zrovna tohle zvýšilo sledovanost. Až s odstupem času mi to došlo. Muži se v reálném životě ostýchají ptát, ale pokud jsou on-line, můžou být sami sebou a ptát se beze studu. Mohou sledovat můj Youtube kanál a dozvědět se anonymně spoustu nových věcí. “ 

Najít díru na trhu není vše. Než se Alex rozhoupal a dal výpověď ve výborně placené práci, odpracoval si dlouhé hodiny, aby dosáhl na čísla – 650 000 předplatitelů na YouTube a 120 000 sledujících na Instagramu.

Kolik je za videm práce? Alex strávil několik hodin přípravami – musel si připravit scénář, hodinu přibližně točil, okolo šesti hodin zabrala editace a konečně samotné nahrání na sociální síť a propagace. 

„Nespal jsem. Skoro jsem se zbláznil. Všechny sociální vztahy trpěly mou prací po nocích.“ 

Mnozí si neuvědomují, kolik času za jedním několikaminutovým videm je. Rodina pro něj neměla příliš pochopení. Opustit místo ve stabilní firmě, která je pro mnohé životním snem, chce opravdu mnoho odvahy.  

I pro Alexe byla pozice v YouTube snem, za kterým si šel, i přes překážku, že se narodil v Brazílii a sotva mluvil anglicky. 

Ale někdy se musíte probudit ze svého snu, vysnít si další cíl. Jít stále vpřed

„Pořád jsem přemýšlel, kdybych se ohlédl zpět za deset let a nezkusil to. To by mě zabilo. S tím pocitem bych nemohl žít.“ 

 A jak se má Alex dnes? Rozhodně nelituje. Jeho kanál YouTube má nyní 1,7 milionu sledujících a vydělává více než čtyřnásobek platu, který měl ve společnosti Google. Spolupracuje s předními značkami jako Ferrari, Nike a Mastercard. 

Alexův příběh ukazuje, že k největším úspěchům nedochází přes noc. Ale postupem času. Alexův úspěch ve skutečnosti odráží úspěchy i mnoha jiných podnikatelů a umělců, kteří na sobě pracovali, zatímco ostatní odpočívali.

Zajímavé je, že výzkum profesorů Josepha Raffiee a Jie Feng ukazuje, že podnikatelé, kteří si udrželi denní pracovní místa, měli o 33% nižší šance na neúspěch než ti, kteří dali výpověď. Proč? Například Alex mohl své nápady testovat v práci, a pokud stály za to, jednoduše je použil i pro sebe. 

A jak se tedy inspirovat Alexem? Nezůstaňte na jednom místě. Jděte za tím, co vás baví a naplňuje.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu