Odlehčení těla a mysli

Vyšetřete si chvilku jen a jen na sebe. Proč? Je ideální čas na to, abyste hodili za hlavu přebytečná kila, stres z práce a znovu našli harmonii.  Buďte aktivní a nenechte se zlomit únavou – postel, ta počká!

Slunce nám dobíjí baterky

Žádné klišé, ale holá pravda. Slunce nám pomáhá s energií, která je motorem pro naše tělo a mysl. Procházka nebo běh na čerstvém vzduchu nám stimulují krevní oběh a tím bojujeme proti únavě.

Odlehčete játrům

Občas nemáme ideální jídelníček. Tučná jídla, občasný alkohol, léky, stres – to všechno naše játra oslabuje a dává jim řádně zabrat. Zkuste jim odlehčit. Lehčí oběd bez piva, večerní seriál bez vína, porada v práci bez stresu a kávy. Pocítíte tu změnu skoro okamžitě!

Probuzení ze zemního spánku

Je načase hodit zimu za hlavu a probudit tělo. Vanilkové rohlíčky jsou minulostí, je třeba z těla vytřást uložený tuk na horší časy. Zrychlete trávení a vyhněte se sladkým a slaným jídlům. Zkuste se nechat svést tradicí a dodržet masopust. A pokud jste ho prošvihli, nevěště hlavu. Udělejte si ho kdykoliv během roku, třeba v květnu.

Bylinkový detox

Zkuste vyměnit černý, zelený, ovocný čaj za bylinkový. Možná budete překvapeni, jak málo stačí ke změně. Kopřivový čaj vás zbaví přebytečné vody a znovu nastartuje oběhový systém. Vás imunitní systém díky bylinkám zaplesá. Pampelišku lze zaměnit do salátů namísto rukoly, posílí játra a podpoří trávení.

Mysl bez návykových látek

Je na čase se zaměřit více na mysl. Zbavte tělo návykových látek. Cigarety, káva, alkohol – ano, buďte na sebe tvrdí a odložte na delší dobu i chytré telefony. Roztěkanost a únava vás neposune dál. Zkuste jógu, meditaci, pokud to není pro vás, prospěje obyčejná rychlé chůze, běh v parku. Soustřeďte se na sebe a oprostěte se od všeho, co vás brzdí.

 

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu