Novodobá Moringa je považována za strom života a symbol věčného mládí

Moringa je léčivá rostlina, též nazývaná jako strom života. Její listy obsahují vysoký obsah vitamínů a minerálů. Najdete tu železo, karotenoidy, kvercetin, vitamín C, polyfenoly a kyselinu chlorogenovou – ta je silným antioxidantem s protizánětlivým účinkem.

Moringa se používá k léčbě některých onemocnění dýchacích cest, snížení úzkosti, hubnutí a dokonce ke kontrole hladiny glukózy v krvi u diabetiků. Moringu můžete s chutí konzumovat ve formě čaje, tobolek nebo prášku.

K čemu je a jaké vlastní výhody

Zlepšení dýchací kapacity plic

Podle vědecké studie by užívání Moringy mohlo pomoci zmírnit příznaky a závažnost astmatických záchvatů. Při užívání totiž dochází ke zvýšení hemoglobinu, což je krevní barvivo přenášející kyslík. Lidem se tak lépe dýchá.

Prevence cukrovky

Díky svým antioxidačním vlastnostem reguluje Moringa oxidační stres. Zabraňuje tak poškození způsobenému volnými radikály a snižuje hladinu cukru v krvi.

Ochrana srdce

Jelikož je Moringa bohatá na vlákninu, mohla by omezit absorpci cholesterolu ve střevě. Aktivita různých bioaktivních sloučenin (kvercetin a polyfenoly) snižuje výskyt chronických zánětů a kardiovaskulárního onemocnění.

Regulace krevního tlaku

Přítomnost tokoferolů, polyfenolů a flavonoidů společně s vazodilatačními vlastnosti má za následek uvolnění krevních cév a zlepšení krevního oběhu.

Podpora hubnutí

Moringa je rostlina bohatá na vlákninu a bílkoviny, tudíž vás dokonale zasytí.

Předcházení anémií

Listy Moringy s vysokým množstvím železa, zvyšuje počet červených krvinek, hemoglobinu, hematokritu a celkového železa v krvi, což je přesně to potřebné spektrum k prevenci anémie.

Zvyšuje obranyschopnost těla

Moringa a její antioxidační látky (polyfenoly, vitamín C a beta-karoteny) stimulují imunitní systém a bojují proti infekcím vyvolaných mikroorganismy.

Protizánětlivý a analgetický účinek

Bioaktivní sloučeniny v podobě isothiokyanátů, kvercetinu, polyfenolů, kyseliny chlorogenové, vitamínů C a A ulevují od revmatismu, osteoartróze nebo zánětu prostaty. Současně také chrání a hydratují pokožku. Dokonce zlepšují zdraví trávicího traktu a zraku, omezují výskyt rakoviny a projevy menopauzy.

Zdroj: tuasaude.com

Autor: Renata Horáková
zavřít reklamu