Nejde jen o plat aneb jaké jsou další důvody, proč je vaše práce dobrá

V dnešní složité době je situace taková, že spousta z nás pracuje z domu, nebo je prostě bez práce. Jak se nám dříve nechtělo vstávat, dnes bychom rádi každé ráno chodili do práce. Ale věděli jste, že chození do práce je také prospěšné pro vaše zdraví?

Chodíte

Většina z nás tráví příliš mnoho času sezením, což zpomaluje váš metabolismus a ovlivňuje vaši schopnost regulovat hladinu cukru v krvi, krevní tlak a odbourávat tělesný tuk. Fyzičtější práce, nebo třeba jen chůze do práce je chytrý krok – pomůže vám méně sedět, více se pohybovat a snížit riziko špatného zdraví z nečinnosti.

Máte více přátel

Chcete aktivnější společenský život? Je čas jít do práce. Práce vám pomůže nejen získat nové přátele, ale mnoho lidí zůstane v kontaktu, i když odejdou, takže váš sociální kruh se může jen zvětšit. Můžete také být více sociální a zároveň něco dávat zpět. Mnoho společností nabízí charitativní dny nebo pořádá akce, takže se můžete zapojit do získávání finančních prostředků a spolupráce s místní komunitou.

Postarejte se o své duševní zdraví

Zdraví neznamená jen dostatek pohybu, ale také péče o duševní pohodu. Lidé v práci mají tendenci užívat si šťastnější a zdravější život než ti, kteří tomu tak není, zejména pokud jde o duševní zdraví. Díky neustálému učení, pocitu produktivity a pomoci druhým budete mít dobrý pocit ze sebe i z každodenního života.

Zvyšte svoji sebevědomí

Neexistuje nic jako pocit, že jste odvedli dobrou práci nebo jste zvládli složitou situaci, abyste zvýšili sebevědomí v práci i doma. Naše sebevědomí roste s každým úspěchem, což znamená, že máme pocit, že dokážeme přijmout větší výzvy a příležitosti učit se. A pokud jste těmto lidem otevřeni, kdo ví, kam by vás mohla dostat větší důvěra?

Naučte se nové dovednosti

Ať už jste ve škole byli špičkou ve třídě, nebo ne, práce je skvělým místem, kde se dozvíte, co můžete dělat, od školení na pracovišti, až po učňovskou přípravu a další. Také jde nad rámec kvalifikace. V práci se můžete naučit všechny dovednosti, které usnadňují život: lepší komunikaci, řešení problémů, řešení sporů a správu času.

Navíc můžete tyto dovednosti předat novým kolegům – a co by mohlo být více uspokojivé?

Autorský text

Autor: Lenka Svobodová
zavřít reklamu