Nastavte si zrcadlo kritiky na sebe. Posune vás to výš!

Napadlo vás někdy dobrovolně si poslechnout kritiku vás samotných? Nastavit si tzv. zrcadlo a snést na svá bedra kritiku a pochvalu? Sebereflexe je důležitá vlastnost, stejně tak důležitá, jako umění zpětné vazby od nejbližších lidí, nebo kolegů v práci.

Sebereflexe matka moudrosti

Každý se dneska může vžít do role soudce. Než začnete soudit své okolí, zkuste posoudit sebe. Není to lehký úkol. Ale co dnes je! Zkuste se doma posadit, nebo při venčení v parku zamyslet nad tím, jací vlastně jste.  Nejdříve zkuste negativní věci. Utvořte si seznam slabin, se kterými půjde něco udělat. To že si je přiznáte, dostanete šanci s nimi něco udělat. Jen ten, kdo na sobě pracuje, se posouvá výš.

Buďte na sebe tvrdí, kdo jiný než vy samotní. Upřímnost k sobě samému je základ. Pokud slabiny máte promyšlené, zkuste se rozveselit silnými stránkami. Vypíchněte věci, na které jste pyšní. Abyste v dnešním světě uspěli, je třeba umět své klady prodat a být si jich náležitě vědom.

Kritika od okolí

Umět se vypořádat s kritikou od sebe samého nemusí být taková výzva, jako zpětná vazba od rodiny, kolegů v práci. A přitom takové nastavení zrcadla znamená mnoho v cestě za úspěchem. Ano, co vás nezabije, to vás posílí. Svoje chyby si snadno omluvíme, vysvětlíme. Zkuste se, ale občas obhájit i před okolím.

Poproste svého partnera, nejlepší přítele. Sedněte si s nimi na pár minut a zeptejte se jich, co negativního a pozitivního o vašich schopnostech a dovednost dokážou říct. Pokud se vaše seznamy shodnou na několika vlastnostech, gratulujeme. Jste k sobě upřímní a máte okolo sebe upřímné lidi.

Jedna věc je o sobě tyto věci vědět, druhá správně s nimi naložit.             Určitě se najde něco, s čím dokážete pracovat a změnit. Pokud budete na negativech pracovat a snižovat jejich počet, vaše konkurence vás nemůže předběhnout! Nešetřete se! Jen díky tomu bude cesta za úspěchem kratší.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu