Každý z nás si pamatuje na určitý druh zasnění. Stává se to zejména studentům, kteří stereotypní výklad učitelů, přestanou vnímat a pohledem z okna se zasní nad něčím úplně jiným. Ve finále, je jedno, kolik nám je let, sníme všichni, bez rozdílu. Děje se tak poměrně často a výsledky jsou neuvěřitelné. Nad těmito myšlenkami strávíme až 47 % svého času.
Co je snění?
Snění lze definovat jako imaginární představu, kterou jsme schopni zažívat během bdělého stavu. Naše mysl se najednou začne unášet na růžovém obláčku a jsou vlastně jakýmsi příjemným prostředkem k odpoutání se od reality.
Snění je únik a snižuje úzkost a stres
Nevnímáním hluku „vnějšího“ světa necháte své myšlenky volně proudit, což v závěru podporuje duševní relaxaci a nacházíme se v takzvaném stavu alfa vlny.
Když jsme v alfa zóně, jsme klidní a nemyslíme na nic. Tím se sice chvíli sníží naše produktivita, ale je to dobře, neboť jsme pak schopni udržovat v normálu zdraví našeho mozku. Pravidelně odpočívat je nezbytné.
Po dlouhém pracovním dni a nějaké neshodě, upněte mysl jiným směrem. Nesmí to s tím vůbec souviset a naopak se uvolnit. Zkrátka a jasně se od všeho distancovat. Snění je užitečný nástroj k vyrovnávání se hrozeb a rušného prostředí.
Jak se přepnout do stavu „off“? Zkuste učinit následující kroky:
- První věcí je, že odvrátíte pohled jinam, než do pracovního stolu a nenecháte se rušit
- Dále se zhluboka nadechněte, pak pomalu vydechněte. Vše zopakujte.
- Nakonec si představte něco příjemného a na to myslete.
Co si vybavit?
- Můžete si představit sami sebe na vašem oblíbeném místě, např. v lese nebo to, po čem toužíte, převeďte v realitu – jedete v novém autě?
- Pozitivní ladění mysli pomáhá zvládnout úzkost podobně jako meditace nebo jiné odpočinkové aktivity.
Zdroj: verywellmind.com