Mohou si být manželé natolik blízko, že se mentálně stanou jednou osobností?

Je naprosto běžné, že se harmonické manželství vyvíjí takovým směrem, že jsou si oba manželé blízko i psychicky. Například pokud půjdete ven, oblečete si podobné oblečení, abyste spolu ladili a tím pádem všichni okolo poznali, že patříte k sobě. Někteří z vás mohou namítat, že je to pouze náhoda. Najdou se ovšem i páry, které mají sladěný celý šatník do podobného stylu, případně do stejných barevných kombinací.

Na začátku můžete být hodně odlišní

Abyste prožili spokojené manželství, nemusíte být samozřejmě na začátku vašeho vztahu úplně stejní. Mnoho párů naopak přiznává, že v okamžiku, kdy se poznali, tak nemohli být více odlišní. Klidně se jeden z vás může zajímat o módu a toho druhého móda vůbec zajímat nemusí. Je ale důležité, abyste spolu našli společnou řeč a bylo vám spolu dobře. Společná témata přijdou s postupem času a s vývojem vašeho vztahu.

Mohou se manželé stát jednou osobností?

Nebojte se, nebudeme se zde pouštět do zdravotnických pokusů, které praktikoval například doktor Mengele. Po dlouhém a spokojeném manželství se ale může stát, že se obě těla začnou měnit a začnou se vlastně přizpůsobovat jedno druhému. Začne to výměnou ponožek a může to skončit dokonce naprosto stejnou stravou. Často se stává, že manželé jedí jedno jídlo, což je ještě více sbližuje.

Proč se to tak děje?

Jedním z vysvětlení by mohl být nízký věk obou partnerů v okamžiku, kdy se poznali. Jestliže jste se se svým partnerem potkali okolo 20 roku života, může se v budoucnu snadno stát, že budete ve finále naprosto stejní. S drahou polovičkou totiž budete vyrůstat a tak si osvojíte spoustu společných návyků. To je ale pro váš vztah a manželství to pravé ořechové.

Změny se nemusíte bát. Jestliže svého partnera opravdu milujete a chcete s ním strávit zbytek života, pak je logické, že se začnete přizpůsobovat jak fyzicky, tak i psychicky. Je přeci hezké, když si někam vyrazíte ve společném a sladěném outfitu.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu