Mileniálové a vztahy – jak to s nimi je?

V poslední době se udál velký pokrok. Pomalu, ale jistě už sex není takové tabu, jak tomu bylo kdysi, kdy se toto slovo na veřejnosti neprobíralo. Vztahy existují různé – krátkodobé, trvalé, dlouhodobé, volné vztahy. Je ostatně jen na jednotlivých párech, jak se domluví a co vlastně bude jejich základem, jaký život budou mít. Můžete randit, s kým chcete, nahé tělo není nic špatného. I tak se v některých studiích ukázalo, že mladší generace dnes sex nebere jako něco, co je pro ně důležité. Údajně je nebaví. Je tomu skutečně tak? Klesá počet nakažených HIV, počet mladistvých těhotných dívek. Znamená to, že je společnost méně sexuálně aktivní, nebo se jen poučila a mileniálové víc přemýšlejí nad svými rozhodnutími?

Láska nebo kariéra?

Mileniálové jsou generací, o které se hodně mluví. Co vlastně chtějí? Nemají svůj vlastní domov, byt či dům, nekupují si auta nebo třeba nepijí alkohol. Namísto toho žijí zdravě, chtějí dělat jen tak nejlepší rozhodnutí, protože potřebují mít sebe a svůj život pod kontrolou. Jsou zodpovědní také v oblasti sexu, neužívají si jej tak, jako předchozí generace. Někteří si neužívají nezávazný sex, bojí se nemocí nebo nechtěného těhotenství. Nejsou tolik nevázaní, jako druzí a jejich okolí.

Mileniálové se bojí

Partnerské vztahy jsou přeci jen o něco riskantnější podnik. A oni chtějí partnery, se kterými to skutečně vyjde. Takové, se kterými si nemusí projít problémy, ošklivým rozchodem. Také často nespěchají s manželstvím nebo případným rodičovstvím, protože jednoduše nemají pocit, že jsou dostatečně zajištěni. Nechtějí riziko, že jim vztah nevyjde, budou s dětmi sami, nebudou mít dost financí, které by jim dopřály pohodlný a jednodušší život.

Čtěte také: Jak si obhájit vlastní názor bez nutnosti hádky?

Užít si a pak pracovat

Mají možnosti potkávat se s vrstevníky, možná víc, než dřívější generace, přesto randí méně. Některým se naopak nechce setrvat v dlouhodobém vztahu, protože přeci někde může být někdo, kdo jim sedne daleko víc. Také se soustředí hodně na kariéru, což je další důvod, kdy odloží vztahy nebo rodičovství, protože nyní je potřeba plánovat a pracovat na kariéře. Rovněž se jim otevírají možnosti cestování, takže si chtějí „užít“ než se „usadí“, pokud se tedy vůbec usadí.

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu