Které psychologické triky vám pomohou dobře vycházet s každým?

I když jsme svým způsobem jedineční, sdílíme stejnou lidskou přirozenost. Umožňuje nám vytvářet vazby s ostatními lidmi, a co je důležitější, objevovat triky pro jejich způsob myšlení. S využitím toho, co už všichni máme uvnitř, je možné ovlivnit rozhodnutí a názory ostatních na nás a situace.

Vytvořte iluzi volby

Pokud potřebujete, aby pro vás někdo něco udělal, požádejte ho nejprve o náročnější úkol. Po odmítnutí těžších věcí mají lidé tendenci přijímat snadno vypadající požadavek. To také funguje, když se snažíte někoho přesvědčit. Dejte jim dvě možnosti současně: věc, kterou chcete, a další úkol, kterého je obtížnější dosáhnout. Tímto dosáhnete, je, aby váš skutečný požadavek vypadal přijatelněji.

Využijte nesouhlasu

Když vám lidé řeknou věci, se kterými nesouhlasíte, neohrazujte se příliš drsně. Nejprve uznejte, co říkají, slovy „Vím, co tím chcete říct“ a pokračujte svým vlastním názorem s dotazem „Ale přemýšleli jste někdy o této části?“ Tento přístup vám pomůže vyjádřit svůj názor, aniž byste byli přerušeni nebo aby vám někdo odporoval.

Vezměte si půjčku na lásku

Můžete si všimnout, že vás někdo nemá tak rád, jak chcete. Požádejte je o něco malého k zapůjčení, třeba o knihu, která vás zajímá. Nejprve to mezi vámi dvěma vytvoří neochotné spojení, po vrácení položky povede ke změně názoru.

Udržujte oční kontakt

Poté, co skončíte svou řeč, jednoduše se podívejte lidem do očí a mlčky čekejte. Váš odhodlaný pohled pozitivně ovlivní vnímání ostatních toho, co jste právě řekli. Pokud po těchto intenzivních okamžicích ztratíte oční kontakt, po krátké době si všimnete i ztráty zájmu.

foto: pixabay

Laskavost dokáže zázraky

Když budete potřebovat pomoc, použití správných slov může být rozhodující. Lidé mají tendenci pomoci s požadavky, pokud je předložíte jako laskavost. Nastartuje se posílení ega. Zkuste použít jednoduché fráze jako: „Udělejte mi laskavost“ nebo „Opravdu potřebuji vaši pomoc.“

Opakujte se

Opakování je jedním z nejlepších způsobů, jak vytvořit konkrétní myšlenku v myslích lidí. Pokud chcete vnutit svůj názor někomu jinému, jednoduše ho opakujte v různých kontextech nebo jednoduše řekněte totéž v rozhovoru s různými výrazy. Poté, co lidé několikrát uslyší to samé, budou tuto myšlenku vnímat jako svoji vlastní, protože jejich mozek ji bude označovat jako známou.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu