Konflikty se nevyhýbají nikomu z nás. Vyzkoušejte několik jednoduchých frází, které je vám pomohou vyřešit

Čas od času se všichni musíme vypořádat s konflikty. Některé z nich se odehrávají v práci a jiné ovlivňují náš milostný život. Konflikt je běžnou součástí každého sociálního prostředí, ale je lepší, když víte, jak problém vyřešit.

Existují všeobecné fráze, které sice nefungují vždy, ale v drtivé většině konfliktů ano. Kromě toho někdy postačí jedna věta a hádka se nezvrhne jen ve vzájemné nesmyslné obviňování a ponižování.

Dejte si pauzu na vychladnutí

Chcete-li zastavit vzájemné obviňování, někdy stačí stisknout tlačítko „pause“. Udělejte si pětivteřinovou přestávku a zkuste si vzpomenout, proč boj začal. Možná to nemělo důvod a vy dva jste měli jen špatnou náladu. Pokud ano, nadechněte, vydechněte a hádka skončí přirozeně.

Buďte empatičtí

Pokud váš partner apeluje spíše na emoce než na argumenty, postavte se na jeho stranu. Nepomůže vám to vyhnout se konfliktu, ale vaše konverzace bude mnohem konstruktivnější.

Spolupracujte

Snažte se problém vyřešit společně. Pamatujte, že tato fráze může zachránit váš vztah, pouze pokud dokážete naslouchat a přijmout názor někoho jiného. Ukazuje, že vám na této osobě záleží a že jste připraveni vyslechnout její důvody.

foto: pixabay

I během hádky použijte kompliment

Kompliment, i během konfliktu, může být skvělým řešením. Navíc po přijetí komplimentu vaše tělo uvolňuje hormony štěstí. Výsledek: váš protivník se usměje a konflikt je vyřešen.

Ukončete hádku bez řešení

Pokud máte pocit, že konflikt zašel příliš daleko, nejlepší je zastavit se tam, kde jste. Není důvod bojovat o to, kdo má pravdu, protože pokud jde o vztahy, nemělo by existovat nic jako vítězství.

Snažte se druhého pochopit

Žádný z oponentů obvykle není ochoten poslouchat a slyšet, a proto jeden z vás musí vyslovit frázi: „Já ti rozumím.“. Bude to první krok k vyřešení konfliktu bez hádek a ječení.

Autorský text

Autor: Zuzana Žáková
zavřít reklamu