Kdybyste měli dát své dceři radu ohledně vztahů, co byste jí řekli?

Když si přečteme nějaký zajímavý článek o vztazích, často si řekneme: „Škoda, že jsem o tom všem nevěděla dřív.“  Je samozřejmé, že čím dříve získáte kvalitní informace o vztazích, tím méně trápení zažijete. Máte dospívající dceru? Nejlepší, co pro ni můžete udělat, je „trochu předběhnout situaci“ a předat jí to, co teď víte, ale v jejím věku jste nevěděla. A kdybyste to věděla, ulehčilo by vám to mnoho slz.

Jsi krásná, ale nedovol lidem, aby se do tebe zamilovali kvůli tvému vzhledu

Upřednostňování povrchních vlastností vede k povrchním vztahům. To platí i pro tebe. Nenech se rozptylovat fyzickými vlastnostmi. Vzhled je dočasný, charakter je věčný.

Než se zaměříš na hledání partnera, soustřeď se na svůj vlastní rozvoj

Úspěch ve vztahu nespočívá v nalezení jakéhokoli partnera, jde o to, abys našla toho správného partnera pro sebe. Poznej, kdo jsi, měj se ráda a buď si jistá, co v životě chceš.

Honba za dokonalostí je past

Nebuď na sebe ani na ostatní příliš přísná. Zaměř se na pokrok, ne na dokonalost. Dokonalý partner neexistuje. Stanov si priority toho, co je důležité.

Mluv

Každý vztahový problém má stejné počáteční řešení – komunikaci. Je to nejlepší způsob, jak udržet problémy malé a řešitelné.

Matka s dcerou se smějí.
zdroj: pixabay.com

Nikdy neskrývej, nebagatelizuj ani jinak neobětuj svou osobnost a identitu

Každý, komu na tobě skutečně záleží, tě bude milovat takovou, jaká jsi, a nebude se tě snažit změnit. Nevyměňuj to, kým jsi, za to, že s někým jsi.

Neočekávej, že se dotyčná osoba změní

Faktem je, že lidé se příliš nemění. To, co vidíš, většinou také dostaneš. Nemysli si, že dokážeš lidi kolem sebe změnit.

Vztahy vyžadují oběti

Tyto oběti by však měly být vzájemné a malé. Správná osoba nebude vyžadovat, aby ses vzdala téměř všeho. A ani ty po ní nežádej totéž.

Hledej někoho, kdo tě bude podporovat

Partner by měl podporovat tvoje sny a tvůj rozvoj. Najdi si partnera, který tě bude motivovat k tomu vyjít z tvé komfortní zóny a podporovat všechny způsoby, kterými se chceš rozvíjet.

Na závěr bych měla poznamenat, že tento seznam samozřejmě není určen jen pro naše dospívající dcery. Mnoho z něj totiž platí pro všechny v průběhu celého života.

Zdroj: psicoadvisor.com

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu