Kdo je pro vás ideálním parťákem na dovolenou?

Letošní dovolenou už asi máte pečlivě naplánovanou. Pokud ale ještě nevíte, s kým na cesty vyrazit, podívejte se na náš přehled plusů a minusů různých osob z vašeho okolí, které připadají v úvahu. A můžete se poučit i pro dovolenou v příštím roce. Navíc každý rok můžete jet s někým jiným!

Děti, respektive celá rodina

Co může být skvělé? Děti od vás konečně neuslyší věčné „Teď nemám čas.“ a „Počkej, jen něco dodělám.“ Přitom je úplně jedno, zda jsou děti úplně malé nebo už v pubertě. Do určitého věku mají prostě děti radost z každé minuty, kterou jim věnujete.

Na co dát pozor? Na ponorkovou nemoc, přeci jen jste s rodinou většinu dní v roce. Ženy si musí dát pozor, aby během dovolené nespadly do běžného kolotoče – vaření, praní, uspávání… Určitě dovolenou naplánujte tak, aby si odpočinuli úplně všichni.

Rodiče

Co může být skvělé? Určitě jim uděláte radost. Možná s nimi trávíte pár hodin za měsíc při návštěvách, ale i pokud žijete v jednom domě, změníte prostředí, vypadnete z rutiny a dopřejete rodičům pozornost. Faktem je, že mnoho rodičů je už samo a sami nikam nepojedou. To, že je vezmete s sebou, pro ně může představovat jedinou možnost, jak se dostat z domu.

Na co dát pozor? Vaši nebo partnerovi rodiče budou pravděpodobně už 60+, tedy budou mít své zvyky, zdravotní omezení, různé vrtochy a nálady. A také je otázkou, jak se případně rodiče snášejí mezi sebou. Pro rodiče budete stále jejich dítě, takže se připravte na to, že se k vám tak budou taky chovat.

Partner

Co může být skvělé? Máte možnost společně vypnout, podniknout něco nového, vidět nová místa nebo potkat nové lidi. To dá nový rozměr i vašemu vztahu. Může to být také impulz pro vzkříšení „starého“ vztahu, který ustrnul. Pokud máte děti, konečně si můžete užít jeden druhého a společného soukromí.

Na co dát pozor? Opět pozor na ponorkovou nemoc, přeci jen spolu trávíte většinu času, i když se v běžném životě spíše míjíte. Rizikem jsou také odlišné představy o trávení volného času – jeden miluje ležení u vody, druhý nesnáší sluníčko a voda mu přijde vždy příliš studená. Raději si vše naplánujte předem a učiňte kompromisy. Pro čerstvě zamilované, kteří spolu ještě nebydlí, je dobrou radou připravit se na to, že partnera uvidí takového, jaký ve skutečnosti je.

Kamarádky a kamarádi

Co může být skvělé? Povídáte si od rána do večera, smějete se, na plážích i v horách pokukujete po hezkých chlapech či ženách. Večer drinky nebo pivo, přes den aktivity, které by muže, nebo naopak ženy, nebavily. Žádné starosti a žádné děti.

Na co dát pozor? Nejdůležitější je výběr přátel, se kterými pojedete. Aby si všichni „sedli“ a byli spolu v pohodě.

 

 

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu