Kdo hýbe strategií a organizací studia na Cardiff Academy?

Marketing je často brán jako nástroj k prodávání daného produktu. Jak pracuje Cardiff Academy s množstvím konkurenčních škol na trhu jsme se zeptali Patrika Solčíka.

Kdo hýbe strategií a organizací studia na Cardiff Academy? Rozhovor s vedoucím marketingového oddělení, Patrikem Solčíkem.

Marketing je často brán jako nástroj k prodávání daného produktu. Zapomíná se však na to, že bez něho by žádná firma nemo fungovať, a především žádná instituce nemohla efektivně a rychle reflektovat uchazečovy potřeby, na které se často nebere ohled. Jak pracuje Cardiff Academy s množstvím konkurenčních škol na trhu jsme se zeptali Patrika Solčíka.

  1. Pane Solčíku, proč je podle Vás důležité, aby na každé škole fungovalo marketingové oddělení?

Marketingové oddělení je důležitá součást každé instituce, neboť pomáhá při budování vlastní značky. V rámci marketingového oddělení se staráme o správu webových stránek, informování o novinkách a cenových akcích naší školy či o tvorbu grafické podoby našich reklam. Reklamy jsou pro naši školu důležité hlavně proto, aby se uchazeči o studium o nás snáze dozvěděli a mohli si tak rychleji vybrat program a obor studia.

  1. Můžete uvést konkrétní příklad, kdy vám a Cardiff Academy marketing přinesl konkrétní užitek?

Marketing je pro naši školu velmi důležitý. Touto cestou se snažíme, aby se uchazeči o našem studiu dozvěděli co nejvíce důležitých informací a mohli si tak rychleji vybrat obor a formu studia. V rámci trhu nabízí každá škola jinou organizaci studia, výděr je tedy veliky. Cardiff Academy nabízí pouze online studium, a proto jsou pro nás online reklamy jeden z hlavních komunikačních kanálů. Konkrétní užitek spatřuji ve zpětné vazbě zájemců o studium na naše online reklamy, která je velmi pozitivní.

  1. Co Vaše uchazeče o studium nejvíce zajímá? Proč se přihlašují právě k Vám?

Naši uchazeči se nejvíce zajímají o organizaci a kvalitu studia, lektorský tým a také o výši školného za studium. Proto tyto informace přidáváme přímo do našich reklam. Momentálně nabízíme také možnost získání stipendia, což naši studenti velmi oceňují. Průběh studia máme následně v reklamách detailněji popsaný. Hlavně proto, aby bylo uchazečům jednoznačně vysvětleno, co všechno je bude během studia čekat a na co se mohou těšit.

  1. Jak si vedete vedle jiných konkurenčních vzdělávacích institucí? 

Podařilo se nám velmi rychle uspět v rámci konkurence vzdělávacích institucí, které nabízejí podobnou formu studia. Náš úspěch vidím zejména nabízené možnosti studovat pouze online. Tato možnost umožnuje našim studentům z Česka a Slovenska studovat odkudkoliv bez dalších nákladů na cestování kvůli účasti na přednáškách. Další velkou výhodou je naše spolupráce s lektory, kteří jsou odborníci v oboru a mají za sebou léta praxe. 

  1. Připravujete nějaké novinky pro Vaše studenty?

Úplnou novinkou od začátku roku bude podcast, kdy budeme s našimi lektory diskutovat témata z manažerského světa, která budou dostupná pouze našim studentům. Dále stále přidáváme novinky v rámci spolupráce s partnery, skrze které naši studenti mohou využívat studentské slevy.

  1. Vaše škola nabízí i program MBA marketing management. Doporučil byste tento program nebo se tým vzděláváte jinou cestou?

Ano, určitě bych studium na naší škole doporučil. Naše oddělení se neustále vzdělává a pravidelně se školíme v rámci marketingu. Obor MBA Marketing management našim studentům pomůže osvojit si nové znalosti v marketingu, které mohou hned implementovat do své praxe.

Autor: redakce ProÚspěch.cz
zavřít reklamu