Každé podnikání vyžaduje vysoké pracovní nasazení. To dokazuje příběh úspěšné londýnské podnikatelky

Rennie Chamasanyan žije v Londýně téměř 14 let. Protože každý začátek je obtížný, ani Rennie to neměla vůbec jednoduché. Jediné, co vždy věděla, je, že pokaždé uspěje. Sedm let pracovala jako finanční ředitelka v televizi v Londýně a čtyři roky měla svou vlastní finanční firmu. Nyní je velmi šťastnou maminkou svého syna, a s manželem po boku vlastní úspěšnou účetní firmu.

Jak Rennie začínala?

Když se Rennie přestěhovala do Anglie, pracovala na třech místech, denně naspala jen necelé čtyři hodiny, aby si zaplatila své účty a nájem. Po nějaké době se dostala na pohovor do televize a získala práci snů. „Byla jsem finanční ředitelkou pro celou televizi a kanceláře v zahraničí. Cestovala jsem do Brazílie, Ukrajiny, Francie. Měla jsem pomocníky, kancelář, řidiče, náklady na služební cesty, ale především mé slovo mělo váhu a lidé mě velmi respektovali. K tomu patřilo i mnoho práv a povinností.“ vzpomíná Rennie.

Jenže nic netrvá věčně a Rennie cítila, že je na čase se posunout dál. Měla tolik poznatků, vědomostí, že se nebála se svou prací skončit. „Nechtěla jsem omezit svůj vývoj, a plánovala jsem svůj čas využít lépe.“ říká Rennie.

Každé podnikání vyžaduje absolutní odhodlání 

„Není to tak důležité, kolik peněz budete investovat, ale kolik úsilí a touhy máte. Naše kancelář není velká, ale všichni jsme na velmi vysoké úrovni. Máme právníka, který se zabývá všemi právními otázkami, a dále právníky v oblasti imigrace. Všichni ve mě mají plnou důvěru – pět let jsem měl klienty, s nimiž jsem se osobně nikdy nesetkala. Snažím se dělat všechno online a poštou. Respektuji anglické zákony a myslím si, že radím lidem co nejefektivnějším způsobem.“ tvrdí Rennie.

„Můj vzorec pro úspěch je spousta práce, dobré posouzení okolností, prověřování situací, rizik a zejména doprovod někoho, kdo vás inspiruje. Není nic ničivějšího než být s někým, kdo vás činí nešťastnými. 

Osoba vedle vás je velmi důležitá … opravdu!“ radí Rennie.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu