K upevnění vztahu stačí utužovat každodenní běžné návyky

Je známo, že jednoduché návyky, jako je například zůstat v kontaktu během dne a chodit do postele současně, pomáhají vašemu vztahu vzkvétat. I když se to může zdát samozřejmé, mnoho párů tyto malé činy podceňuje a tím se vytrácí důvěra a vzájemná blízkost. 

Procvičujte volnou a otevřenou komunikaci

Komunikace je ústřední součást každého vztahu. Umožňuje vašemu partnerovi pochopit všechny vaše obavy, naděje a přesvědčení a dává vám oběma příležitost si navzájem říci, když s partnerem nesouhlasíte. Komunikace není jen o mluvení, ale také o aktivním poslechu partnera bez přerušování (nebo koukáním do telefonu).

Najděte si společný zájem

Zdá se, že sdílení podobných aktivit nebo názorů je receptem na silný vztah. Jakékoli aktivity, které zvyšují vaši blízkost, dělají váš vztah šťastnější. To záleží na tom, jak jste oba oddaní dané aktivitě, protože pomáhají udržovat váš vztah silný a zdravý, pouze pokud se oba chcete dané aktivitě věnovat a neděláte to jen pro blaho partnera.

Buďte v kontaktu po celý den

Když svému partnerovi pošlete v průběhu dne milou zprávu, vtipnou fotku, která vás rozesmála, nebo jen pozitivní komentář, můžete si vytvořit pocit blízkosti. Pouhé zasílání zpráv, které jim potvrdí, že na ně myslíte, posílí vaše spojení.

Vnímavost je také klíčovou součástí každého blízkého vztahu, což znamená, že je důležité odpovídat na zprávy partnera a přijímat je.

Věnujte pozornost maličkostem

Zaregistrování maličkostí odhalí potřeby partnera, kterých jste si předtím nevšimli. Pokud je necháte bez povšimnutí, může to vést k nelibosti, protože mohou mít pocit, že jsou opomíjeni.

Domácí práce provádějte společně

Ve 21. století je již zcela běžné, že žena pracuje a o domácí práce se dělí oba partneři. Společné mytí nádobí ve ke sbližování partnerů. Opravdu se zdá, že sdílení každodenních prací je klíčem ke šťastnému manželství.

Vzájemně se chvalte

Vyjádření vzájemné vděčnosti a uznání je důležitým základem každého vztahu. Může to být cokoli, počínaje tím, že jim řeknete, jak jsou úžasní, pochválíte jejich vzhled a oblečení, až po to, jak si jich vážíte. 

Smích je lékem na vše

Všichni víme, že smích může být sociálním lepidlem pro všechny vztahy a něčím, co nás magicky přibližuje. Společný smích vás sbližuje, protože máte pocit, že vidíte svět stejným způsobem. Zdá se, že smích vás sbližuje více než kdy dříve s tím, koho milujete, a posiluje váš vztah.

Projevujte uznání

Existuje mnoho způsobů, jak projevit vděčnost a uznání svému partnerovi, a všechny jsou účinné. Na vděčnosti je úžasné to, že čím více se cítíte oceněni, tím více si vážíte svého partnera. 

Nechoďte spát rozhádaní

Láska není vždy rájem, a když se objeví hádky, je důležité je řešit s chladnou hlavou. Pokud je to možné, vyřešte spory ještě tentýž den. Je těžší se zbavit negativity po spánku, takže je lepší nenechat spor nevyřešený několik dní.

Udělejte si čas na pozdrav

Na přivítání a rozloučení s partnerem vám postačí několik sekund. I když se to může zdát jako drobný detail, váš vztah to výrazně posílí.

Zdroj: lifehack.org

Autor: Petra Hornová
zavřít reklamu