Jon Fisher radí, jak si každý podnikatel může udržet rovnováhu

Úspěšný podnikatel Jon Fisher se může pyšnit skvělou rovnováhou mezi osobním a pracovním životem. Jeho postřehy stojí za zamyšlení pro všechny podnikatele. Tenhle úspěšný a vlivný podnikatel radí, jak se z toho všeho nezbláznit a dosáhnout úspěchu.

Nepřestávejte svůj tým neustále budovat a udržovat

Pro časopis Residentvyjádřil Jon Fisher svou loajalitu k nejvyšším členům týmu. „Jsme dlouhodobý a soudržný tým,“ řekl. „Investoval jsem a založil společnosti se stejným jádrem inženýrského týmu a se stejnými spolupracovníky. Vtip je, že se považujeme za méně dobře vypadající, legální verzi „sezdaného týmu s jedenácti dětmi“. Budujeme dobré společnosti a prodáváme je jiným společnostem. Právě kvůli silnému vztahu se svými podřízenými, je Jon schopen si svůj tým udržet.

Věnujte se a provozujte své společnosti

Fisher tvrdí, že nejlepším způsobem, jak svou společnost dovést k úspěchu, aniž by byla nadměrně financována, je operativizace nebo uplatňování systematických přístupů a zároveň organizování provozních procesů způsobem, který splňuje měřitelné a definované cíle. Ty jsou v souladu s obchodními prioritami. Jde o způsob, jak skutečně přistupovat k škálovatelnosti, protože cokoli dalšího by bylo spíše o stádové mentalitě, která vede k rychlému nárůstu pozitiv, které následuje intenzivní pád.

Udělejte si čas pro ty, kteří jsou pro vás důležití

Fisher si uvědomil, že mnozí v jeho týmu obětovali čas se svými rodinami ve prospěch zrychlení obchodního růstu. On a jeho manželka uzavřeli smlouvu, aby nikdy nedali práci přednost před sebou a jejich dcerou. „Mějte své děti vždy na prvním místě, jako to nejcennější, co máte – protože je to pravda!“

Dále uvádí, že jeho hlavním účelem pro budování menších společností k prodeji je to, že to vyžaduje méně kapitálu a rizika, a pravděpodobně méně osobního času. Fisher apeluje na jiné podnikatele, že mohou dosáhnout finančního úspěchu, aniž by obětovali rodinné hodnoty. Přes všechny své profesní úspěchy zjistil, že množství kvalitního času, který je schopen věnovat své manželce a dceři, je jeho skutečným ukazatelem úspěchu.

Myslíte si, že má Jon pravdu?

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu